Kopacz ma rozmawiać o „Senior-WIGOR” 

Premier Ewa Kopacz ma się spotkać z przedstawicielami Gminnych Rad Seniorów. Ma to związek z uruchomieniem przez rząd konkursu dotacyjnego dla gmin, w ramach programu „SeniorWIGOR” .  

W spotkaniu weźmie również udział minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz. W kampanii rząd PO-PSL proponuje różne programy, wcześniej dla młodych, a teraz dla seniorów.

Poseł Stanisław Szwed, wiceszef sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny, zauważa, że przez ostatnie 8 lat rząd nie wspierał starszych ludzi.

– W tym zakresie strona rządowa niewiele zrobiła, choćby dla poprawy sytuacji emerytów, dla ludzi starszych, którzy niejednokrotnie nie mają środków do życia. Oczywiście jeżeli program w ogóle ruszy, bo można coś zapowiedzieć, ale z tych zapowiedzi czasami nic nie wynika. Dlatego myślę, że jest to kolejna zapowiedź, która ma tylko przyćmić okres ośmiu lat bezczynności rządu i braku pomocy szczególnie osobom najstarszym, najuboższym, tym bardziej, że większość tych propozycji dotyczy lat 2016-17, czyli okresu już po wyborach – powiedział poseł Stanisław Szwed.

Program Senior Wigor uchwalono 17 marca 2015 roku. W jego ramach rząd dofinansuje tworzenie sieci dziennych domów dla seniorów w całej Polsce.

Mają to być miejsca, w których osoby starsze będą mogły aktywnie spędzać czas poprzez udział w zajęciach edukacyjnych, kulturalnych, a także sportowo-rekreacyjnych. Jeszcze w tym roku ma powstać około 100 takich placówek, a do 2020 roku ok. 1200.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl