fot. flickr.com

Polska przyjmie 60 chrześcijańskich rodzin z Syrii

Polska przyjmie na razie 60 chrześcijańskich rodzin z ogarniętej wojną Syrii – zapowiedziała premier Ewa Kopacz. Szefowa rządu podkreśla, że prace logistyczne już trwają; liczy na współpracę z samorządami w pomocy uchodźcom.

Posłowie z klubu Zjednoczonej Prawicy będą dziś pytali przedstawicieli rządu o szczegóły pomocy prześladowanym chrześcijanom w Syrii.

Jest to bardzo duży problem i myślę, że państwo polskie powinno w tej sprawie zająć stanowisko. Dobrym do tego miejscem jest Sejm RP. A w tej konkretnej sprawie – chyba najbardziej palącej, jeśli chodzi o prześladowanie chrześcijan w Syrii – będziemy pytać o plany rządu w tym zakresie. Jeśli pomoc, to w jakich rozmiarach, w jakim zakresie, a także w jakiej formie. Bo nie należy pozostawiać naszych sióstr i braci w tej niedoli, w której są – powiedziała poseł Beata Kempa.

Fundacja Estera już od dawna zabiega o przyjazd 300 chrześcijańskich rodzin z Syrii. Deklaruje, że razem z innymi organizacjami jest w stanie zagwarantować utrzymanie i opiekę dla 1500 osób.

Trwający od 2011 roku zbrojny konflikt reżimu prezydenta Baszara el-Asada z opozycją spowodował już śmierć kilkuset tysięcy ludzi. Krwawe walki zmusiły około 13 mln Syryjczyków do porzucenia swoich domów.

RIRM

drukuj