fot. pixabay.com

Europoseł A. Zalewska w TV Trwam: KE wykorzystuje wojnę na Ukrainie w celu przyspieszenia transformacji energetycznej

Komisja Europejska wykorzystuje wojnę na Ukrainie, aby przyspieszyć proces transformacji energetycznej – wskazywała na antenie TV Trwam europoseł PiS, Anna Zalewska.  

Na Śląsku przebywał wiceprzewodniczący KE, Frans Timmermans. Tam ogłosił też, że Komisja zatwierdziła pięć planów sprawiedliwej transformacji polskich regionów górniczych. Łączna ich wartość to 3 mld 850 mln euro. To olbrzymia suma, ale niewystarczająca na takie przedsięwzięcie – podkreśliła europoseł PiS, Anna Zalewska.

– Żeby dokonywać transformacji energetycznej, potrzeba takiej kwoty razy sto – zaznaczyła Anna Zalewska.

Na świecie mamy największy kryzys energetyczny od wielu lat, do tego za naszą wschodnią granicą toczy się wojna. Frans Timmermans –  jak wskazywała europoseł – wykorzystuje tę sytuację, by zamykać wszystko, co węglowe.

– Stawia tylko i wyłącznie na energetykę odnawialną. Zresztą w swoim gabinecie ma lobbystów, którzy zajmowali się w tym przeszłości, natomiast sam nie widzi powodu do tego, żeby cos policzyć, żeby zmienić zdanie – akcentowała Anna Zalewska.

Tym bardziej, że – jak mówiła europoseł – wszystkie dokumenty, nad którymi pracuje Bruksela, są nieaktualne, bo powstały nie tylko przed wojną, ale także przed pandemią COVID-19.

– Wszystkie agencje energetyczne, międzynarodowe agencje energetyczne i wreszcie ci, którzy zajmują się energią, czyli energetycy w Polsce i na świecie mówią, że tak naprawdę przed nami kilka bardzo trudnych – mam nadzieję, że nie jeszcze trudniejszych – lat, jeżeli chodzi o ceny energii. To nie jest chwilowe zawirowanie, dlatego że to zawirowanie ma związek nie tylko z wojną – mówiła Anna Zalewska.

Ale – jak podkreśliła europoseł PiS –  z systemem opodatkowania tego, co z węgla, gazu i ropy.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl