fot. twitter.com/RyszardTerlecki

R. Terlecki: Sejm ponownie zajmie się uchwałą uznającą Rosję za państwo sponsorujące terroryzm

Wicemarszałek Sejmu, Ryszard Terlecki, zapowiedział, że uchwała uznająca Rosję za państwo sponsorujące terroryzm wróci na najbliższym posiedzeniu Sejmu. Szef klubu Prawo i Sprawiedliwość, Ryszard Terlecki, liczy, że tym razem opozycja nie będzie blokować przyjęcia projektu. Inaczej byłby to niesłychany blamaż – ocenił wicemarszałek.

Jak zauważył Ryszard Terlecki, wiele parlamentów przyjęło takie uchwały, a Polska, która jest na pierwszej linii frontu pomocy dla Ukrainy, miałaby jej nie przyjąć? Stąd – jak wskazał – konieczność powrotu do sprawy i przyjęcia projektu.

Również rzecznik rządu, Piotr Müller, ma nadzieję, że tym razem opozycja nie będzie bojkotować projektu.

– Zdanie parlamentu wyraża się poprzez głosowanie, a nie poprzez brak udziału w głosowaniu. Apeluję o to, aby następnym razem realizować to w taki sposób, że głosowania będą odbywały się z udziałem wszystkich członków parlamentu, nawet jeżeli nie zgadzają się z daną decyzją. Społeczeństwo na cztery lata daje mandat do tego, żeby decydować większością głosów o ustawach, uchwałach i powołaniach, które są realizowane przez Sejm – powiedział Piotr Müller.

W ubiegłym tygodniu Sejm nie przyjął projektu uchwały, uznającej Rosję za państwo sponsorujące terroryzm, bo posłowie opozycji nie wzięli udziału w głosowaniu i zbrakło kworum. Spór dotyczył zawarcia w tekście uchwały odniesienia do katastrofy smoleńskiej.

Zgłoszona przez PiS poprawka mówiła o tym, że „Federacja Rosyjska jest bezpośrednio odpowiedzialna za zestrzelenie samolotu malezyjskich linii lotniczych w lipcu 2014 r. oraz za katastrofę samolotu polskich sił powietrznych w Smoleńsku w kwietniu 2010 roku”.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl