fot. twitter.com

Europejskie związki zawodowe domagają się dyrektywy UE w sprawie płacy minimalnej

Związki zawodowe z Europy apelują o unijną dyrektywę w sprawie płacy minimalnej. List o wzmocnienie prac w tym zakresie skierowali do Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych.

Dokument został sporządzony z inicjatywy przewodniczącego „Solidarności” Piotra Dudy. Podpisały się pod nim 24 centrale związkowe oraz organizacje z państw bałtyckich i regionu Bałkanów.

Jest to reakcja na zapowiedź przyszłej szefowej KE Ursuli von der Leyen, która w lipcu zadeklarowała pracę na rzecz norm prawnych ws. płacy minimalnej.

Bogdan Biś, wiceprzewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, wskazał, że inicjatywa cieszy się dużym poparciem wśród europejskich związkowców.

– Bardzo byśmy chcieli, żeby takie prawo obowiązywało w UE, natomiast od dyskusji do zakończenia prac daleka droga. To musi przyjąć parlament. Zawsze rozmawiać trzeba. Cieszy nas, ze również koledzy z Europy zachodniej – mówię o związkach zawodowych, bo z politykami jest troszeczkę gorzej – rozumieją te tematy i sprzyjają nam. Natomiast będzie się liczył efekt końcowy. Decydują politycy, a nie związkowcy. Cieszy, że mamy wsparcie ze strony związków zawodowych, innych związków zawodowych z Europy – zaznaczył Bogdan Biś.

Unijnej dyrektywie o płacy minimalnej sprzeciwiają się związki zawodowe z państw skandynawskich. Sprawą w grudniu ma zająć się Europejska Konfederacja Związków Zawodowych.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl