Ekspert: debata korzystna dla kandydatów antysystemowych

W debacie wyborczej zyskali kandydaci antysystemowi – stwierdził dr Michał Kuź, politolog. Dziesięcioro kandydatów na prezydenta przedstawiło wczoraj swój program. Zabrakło urzędującego prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Dr Michał Kuź stwierdził, że Paweł Kukiz „uderzył w tony, które będą rezonowały z jego elektoratem, bądź przyciągną jeszcze nowych wyborców”.

Ekspert zwrócił także uwagę na zachowanie kandydatki SLD, która – jak powiedział – ma wyraźne problemy z kontaktami interpersonalnymi.

Politolog, odnosząc się do głównego konkurenta urzędującej głowy państwa, podkreślił, że Andrzej Duda wyraźnie prezentuje stabilny poziom.

– Andrzej Duda za bardzo nie szarżował w tej debacie, dlatego że w tej chwili raczej jest przesądzona II tura. Dwie główne partie zajęły postawę wyczekującą. One rzucą więcej sił na ten front kampanijny w tych dwóch tygodniach po pierwszej turze – bo myślę, że zarówno prezydent Komorowski jak i Andrzej Duda są z tym pogodzeni. Wielkim nieobecnym był prezydent Komorowski. On miał do wyboru albo stracić pojawiając się tam (ponieważ większość kandydatów była przeciwko niemu), albo mógł stracić nie przychodząc – komentuje politolog.

Prezydent Bronisław Komorowski na niepełną godzinę przed debatą udzielił wywiadu dla jednej z komercyjnych stacji TV i Polskiego Radia. Według politologa świadczy to o tym, że kandydat PO nie ma wystarczająco dużo energii i błyskotliwości, aby zmierzyć się z ambitnym kontrkandydatem.

Do urn wyborczych pójdziemy już za cztery dni.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl