Eksperci ds. problematyki TK przedstawią wyniki pracy

Dziś mamy poznać wyniki prac zespołu ekspertów ds. problematyki Trybunału Konstytucyjnego. Zespół został powołany przez marszałka Sejmu po wydaniu przez Komisję Wenecką opinii ws. zmian w ustawie o TK.

Zdaniem Komisji „osłabienie efektywności Trybunału podważy demokrację, prawa człowieka i rządy prawa” w Polsce. Komisja wezwała też polski parlament do znalezienia rozwiązania w oparciu o zasadę praworządności, przy poszanowaniu orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego.

Nowelizacja ustawy pozostawała w zgodzie z Konstytucją, jednak odrębne wnioski Komisji Weneckiej zostały poddane analizie – mówi poseł Stanisław Piotrowicz, przewodniczący sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Poseł przypomina równocześnie, że opozycja nie odniosła się do propozycji Prawa i Sprawiedliwości ws. rozwiązania problemu wokół Trybunału Konstytucyjnego.

Tu przecież nie chodzi o Trybunał Konstytucyjny – chodzi o eskalację napięć społecznych, napięć politycznych i o oskarżanie Polski poza jej granicami. To wszystko jest środek do celu, a tym celem jest odsunięcie od władzy Prawa i Sprawiedliwości – i trzeba to jasno i stanowczo powiedzieć. Nie chodzi o żaden Trybunał, żadną demokrację. Tu chodzi o władzę. Opozycja nie może się pogodzić, że naród powierzył władzę Prawu i Sprawiedliwości, a nie innym ugrupowaniom politycznym. Sprawę wokół Trybunału traktuje się jako narzędzie do destabilizacji, do zmiany władzy w Polsce – podkreślił poseł Stanisław Piotrowicz.

Konferencja miała się odbyć w piątek, ale została przełożona ze względu na przedłużające się prace zespołu.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl