fot. flickr.com

Dziś spotkanie ws. Kompanii Węglowej  

Dziś ma się odbyć pierwsze posiedzenie specjalnego zespołu, którego zadaniem będzie przeanalizowanie i wypracowanie propozycji rozwiązań spornych kwestii w Kompanii Węglowej. O jego powołaniu zdecydowali w ubiegłym tygodniu przedstawiciele spółki i związkowcy.

W Kompanii trwa spór zbiorowy, w którym związki domagają się, by średnie miesięczne wynagrodzenia w tym roku nie były niższe od ubiegłorocznych.

Zespół ma pomóc w tym, by płace – aż do momentu powstania Polskiej Grupy Górniczej – były realizowane tak jak w ubiegłym roku  – powiedział Przemysław Skupień, przewodniczący „Solidarności 80” w Kompanii Węglowej. 

– Ten zespół, który został powołany, ma za zadanie przeanalizować cały fundusz płac 2015 roku, jak na każdej kopalni był realizowany od stycznia do grudnia. Będziemy również analizować ostatnie 2 miesiące (styczeń, luty) jak był realizowany w 2016. Ten zespół ma na celu  doprowadzić do tego, aby te płace, które były na początku realizowane w 2015, były realizowane również do powstania Polskiej Grupy Górniczej w Kompanii Węglowej. Taki cel ma ten zespół – wyjaśnił Przemysław Skupień.

Na czwartek zaplanowano rozmowy zarządu i związkowców KW w szerszym gronie.

RIRM

drukuj