„Solidarność” odniesie się do zarzutów „Newsweeka”

O godz. 11.00 w siedzibie Zarządu Regionu Gdańskiego, „Solidarność” odniesie się do publikacji „Newsweeka” uderzającej w jej przewodniczącego Piotra Dudę oraz cały Związek.

Tygodnik Tomasza Lisa, sensacyjnym artykułem na temat m.in. kosztów pobytu przewodniczącego NSZZ „Solidarność” nad morzem, wpisał się w akcję wymierzoną przeciwko Związkowi.

Przedstawiciele związku przed południem w siedzibie Zarządu Regionu Gdańskiego „S” zaprezentują stanowisko dotyczące artykułu – zapowiedział rzecznik „Solidarności” Marek Lewandowski.

– Oceniliśmy to jako tekst szkalujący dobre imię związku. Zapraszamy na konferencję prasową, gdzie przedstawimy fakty, dokumenty i nasze stanowisko w tej sprawie – powiedział rzecznik.

Piotr Duda w oświadczeniu napisał, że po pytaniach i pseudo dokumentach, które przesłano „Solidarności”, widać, iż tekst został zlecony. Artykuł, jak napisał szef  NSZZ „Solidarność”, „ma podważyć wiarygodność i zaufanie społeczne do „Solidarności” i jej lidera, co ma szczególne znaczenie przed zapowiedzianą przez Związek kolejną kampanią społeczną: „Sprawdzam polityka”.

To właśnie teraz „Solidarność” osiąga rekordowe zaufanie społeczne. Red. Tomasz Lis nie rozlicza natomiast z niczego innych Związków Zawodowych –zwrócił uwagę Tadeusz Majchrowicz, wiceprzewodniczący „Solidarności”.

Na konferencji prasowej przewodniczący i prezydium, a także przedstawiciele spółki Dekom przedstawią, jakie są fakty. Myślę, że po tym gwiazda red. Tomasza Lisa zblednie jeszcze bardziej niż do tej pory. To jest obrzydliwy atak na Związek Zawodowy „Solidarność” w związku z tym, że zaczyna on odnosić sukcesy razem ze swoim przewodniczącym Piotrem Dudą. Dlatego trzeba po prostu spróbować uderzyć, żeby przeciwnicy mieli pożywkę. Ale też, aby odwrócić uwagę od tego, że 100 mln złotych zostało wydane na bezsensowne referendum, od tego, że to właściwe referendum senatorowie odrzucilim, nie kierując się argumentami tylko tym, że taka była dyscyplina w Platformie Obywatelskiej i Polskim Stronnictwie Ludowym – podkreślił Tadeusz Majchrowicz.

Piotr Duda atak Tomasza Lisa postrzega także w kontekście porażki sądowej małżonki dziennikarza – Hanny Lis, która musi sprostować swoje wypowiedzi wobec lidera „Solidarności”.

RIRM

drukuj