Marsz w obronie demokracji i uczciwych wyborów

Ulicami Katowic przejdzie dziś marsz w obronie demokracji i uczciwych wyborów. Jego organizatorami są NSZZ „Solidarność” oraz Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość.

Katowicki marsz w obronie demokracji i uczciwych wyborów rozpocznie się o godz. 11.40 pod „Pomnikiem Ofiar Katynia”. Wcześniej, o 11.00 w Kościele Garnizonowym sprawowana będzie Eucharystia. Inicjatywa – jak podkreślają organizatorzy – jest wyrazem protestu wobec obecnej polityki rządu PO-PSL.

– Ludzie czują potrzebę pewnych zmian. Czują, że demokracja w Polsce rzeczywiście jest zagrożona. Ale ludziom potrzebny jest też pewien symbol, pewne uzewnętrznienie tego, co czują w swoich sercach. I dlatego te marsze rozpoczynają się najczęściej Mszą świętą , bo modlimy się za naszą Ojczyznę. Myślę, że to jest obowiązkiem każdego z nas. A po tym, wychodzimy na ulicę i chcemy zamanifestować: chcemy demokracji, chcemy wolnych niezależnych mediów, bo to ściśle jest z tym związane – powiedziała Maria Nowak, poseł PiS.

PiS od początku roku organizuje liczne manifestacje w obronie demokracji, uczciwych wyborów i wolności słowa. To odpowiedź na odrzucenie przez rząd poselskiego projektu zmian w Kodeksie wyborczym oraz nieprawidłowości, do których doszło podczas ostatnich wyborów samorządowych.

TV Trwam News/RIRM

drukuj