Polityk z kierownictwa PiS: nie przewidujemy dodatkowego posiedzenia Sejmu

Nie odbędzie się dodatkowe posiedzenie Sejmu – poinformował w poniedziałek wieczorem PAP polityk Prawa i Sprawiedliwości ze ścisłego kierownictwa partii. Czekamy na propozycje prezydenta Andrzeja Dudy – dodał.

„Nie jest planowane skrócenie wakacji parlamentarnych i zwołanie dodatkowego posiedzenia Sejmu. Spokojnie czekamy na propozycje prezydenta Andrzeja Dudy” – powiedział PAP polityk z władz Prawa i Sprawiedliwości po zakończeniu spotkania w siedzibie partii.

Wcześniej o możliwości zwołania w przyszłym tygodniu dodatkowego posiedzenia Sejmu mówił marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Może będzie – odparł na pytanie dziennikarzy w tej sprawie.

Marszałek Karczewski, wraz z m.in. premier Beatą Szydło i marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim przybyli do siedziby Prawa i Sprawiedliwości po spotkaniu z prezydentem w Belwederze.

Prezydent w poniedziałek rano poinformował, że zawetuje dwie ustawy: o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Podpisana przez prezydenta ma zostać trzecia z ustaw zmieniających wymiar sprawiedliwości – o ustroju sądów powszechnych.

W poniedziałkowym, wieczornym orędziu, transmitowanym w TVP i Polskim Radiu, prezydent zapowiedział, że w najbliższym czasie przedstawi nowe wersje projektów reformujących sądownictwo.

PAP/RIRM

drukuj