W Polsce zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia, centralna oraz częściowo zachodnia znajdzie się pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze kontynentu dominować będą wyże. Polska będzie w zasięgu niżu z układem frontów atmosferycznych. Napływać będzie powietrze polarno-morskie, jedynie nad krańce wschodnie napłynie powietrze zwrotnikowe.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 985 hPa i będzie rosnąć.

We wtorek zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Opady deszczu, we wschodniej połowie kraju także burze, lokalnie z gradem. Opady okresami o umiarkowanym i silnym natężeniu. Prognozowana suma opadów w zachodniej połowie kraju: od 5 mm, 15 mm na Śląsku do 20 mm, 40 mm na pozostałym obszarze. We wschodniej połowie kraju suma opadów od 5 mm do 15 mm, a w czasie burz lokalnie do 40 mm. Temperatura maksymalna od 17 st., 20 st. na zachodzie do 22 st., 25 st. na północnym wschodzie i do 26 st., 28 st. na południowym wschodzie. Wiatr na północy umiarkowany i dość silny, północno-wschodni i wschodni, na zachodzie i południu słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich, a na wschodzie słaby, zmienny, z przewagą wschodniego. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy z wtorku na środę w północnej połowie kraju zachmurzenie całkowite i opady deszczu, na północnym wschodzie także burze; opady okresami o umiarkowanym i silnym natężeniu; prognozowana suma opadów od 5 mm do 20 mm, a na północnym zachodzie do 35 mm. Na Podkarpaciu zachmurzenie duże i opady deszczu, a początkowo także burze. Suma opadów od 5 mm do 20 mm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami, początkowo miejscami zanikające przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 13 st. do 17 st. Wiatr na północy słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 60 km/h; północno-wschodni. Poza tym wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 65 km/h.

W środę w północnej połowie kraju zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami i opady deszczu, a na krańcach północno-wschodnich możliwe także burze. Opady okresami o umiarkowany natężeniu. Prognozowana suma opadów od 5 mm do 20 mm. W południowej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże i miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 18 st., 21 st. na północy, zachodzie i w centrum do 23 st., 24 st. na południowym wschodzie. Wiatr na wybrzeżu i Pomorzu Zachodnim umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h. Poza tym wiatr słaby, zmienny, z przewagą południowo-zachodniego.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Lokalnie burze z opadem do 30 mm. Możliwy grad. Temperatura maksymalna 24 st. Wiatr słaby, zmienny. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h. W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 15 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 22 st. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj