Kopalnie Bobrek i Piekary szykowane do sprzedaży

Kompania Węglowa i Węglokoks podpisały przedwstępną umowę sprzedaży dwóch kopalń – Bobrek i Piekary. To kolejny etap realizacji rządowego programu naprawczego dla górnictwa.

Prezes Kompanii Krzysztof Sędzikowski poinformował, że kopalnia Piekary zostanie sprzedana bezpośrednio Węglokoksowi. Nie zostanie wniesiona do Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Przyznał także, że transakcja doskonale wpisuje się w program restrukturyzacji Kompanii Węglowej, jak i w strategię inwestora.

Kazimierz Grajcarek, przewodniczący Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność” podkreśla, że cała operacja będzie mogła zostać oceniona pozytywnie, jeżeli nikt nie straci pracy.

– Z mojego punktu widzenia sprawa będzie bardzo dobra, jeśli nie zostaną zlikwidowane miejsca pracy, a ludzie, którzy będą tam pracować, będą zadowoleni. Wszystko wskazuje na to, że tak jest, czy tak będzie. Na razie rokowania są pozytywne – zaznaczył Kazimierz Grajcarek.

Transakcja ma zostać sfinalizowana do końca tego miesiąca.

Program naprawczy dla górnictwa zakłada przekazanie do Spółki Restrukturyzacji Kopalń – kopalń Brzeszcze, a także po podziale kopalń Makoszowy i Centrum.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl