Rozprawa przeciwko poseł Annie Sobeckiej

W toruńskim II Wydziale Karnym-Sądu Rejonowego w Toruniu o godz. 11.00 odbędzie się dziś rozprawa przeciwko poseł Annie Sobeckiej.

W lutym ubiegłego roku poseł wyłożyła pieniądze na zapłacenie grzywny przez ojca Tadeusza Rydzyka. Sąd uznał zbiórkę pieniędzy przeprowadzoną przez Radio Maryja na działalność stacji, WSKSiM oraz inne dzieła prowadzone przez fundację Lux Veritatisna  za nielegalną i wymierzył Dyrektorowi Radia Maryja karę grzywny.

Toruńska policja, która złożyła wniosek o ukaranie posłanki stwierdziła, iż posłanka nie mogła ani dać pieniędzy na grzywnę, ani jej zapłacić, ponieważ nie jest dla dyrektora Radia Maryja osobą najbliższą.

Posłanka oskarżona jest o złamanie art. 57 kodeksu wykroczeń. Swego oburzenia całą sprawą nie kryje poseł PiS Krystyna Pawłowicz.

– Kompletnie tego nie rozumiem. To jest właśnie wyciąganie jakichś przepisów – są to w ogóle przepisy nadające się do uchylenia. Dlaczego ktoś nie ma prawa, za kogoś zapłacić grzywny w wysokości chociażby miliona. Co to, kogo obchodzi? Jeśli państwo ma jakiś interes, niech już powie, że oczekuje od tego jakiegoś podatku i cokolwiek, ale to nie jest żadne przestępstwo – po prostu wstyd dla wymiaru sprawiedliwości. Wstyd dla tych osób, które doprowadziły do tego procesu. Jest to zwyczajnie szykanowanie ojca dyrektora, szykanowanie pani poseł, tak naprawdę to jest chluba dla niej, ona będzie miała się czym chwalić – powiedziała pos. Krystyna Pawłowicz.

W wystosowanym oświadczeniu posłanka Anna Sobecka napisała, że nie złamała prawa wpłacając pieniądze na poczet grzywny orzeczonej wobec O. Tadeusza Rydzyka.

Poseł Annie Sobeckiej grozi kara aresztu od 5 do 30 dni albo grzywna do 5 tys. zł.

Wypowiedź pos. Krystyny Pawłowicz:

Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj