fot. Marek Borawski/Nasz Dziennik

Poseł Sobecka protestuje przeciw homospotowi w TVP

Członek Rady programowej TVP poseł Anna Sobecka protestuje przeciwko emisji spotu promującego związki homoseksualne. W liście skierowanym do przewodniczącego KRRiT Jana Dworaka poseł Sobecka domaga się, by nie dopuścił on do emisji skandalicznego spotu „Najbliżsi obcy”.

Jak mówi poseł Anna Sobecka spot jest sprzeczny z konstytucją i wartościami chrześcijańskimi, które zgodnie z ustawą o radiofonii i telewizji powinny być respektowane w mediach publicznych.

Artykuł 21 Ustawy o radiofonii i telewizji mówi, że telewizja publiczna winna przeciwdziałać patologiom społecznym, respektować chrześcijański system wartości, wzmacniać rodzinę itd. Toteż dziwi pozwolenie na emitowanie tego spotu. Uważam, że po raz kolejny opinia społeczna w programach telewizji publicznej jest oszukiwana. Pod płaszczykiem dyskryminacji dochodzi do promocji związków homoseksualnych. Z tych powodów wzywam pana przewodniczącego, aby nie dopuścił do łamania prawa – zaznaczyła poseł Anna Sobecka.

Spot „Najbliżsi obcy”, który zgłosiła Kampania Przeciw Homofobii, będzie nieodpłatnie emitowany na antenach TVP jako kampania społeczna. Klip przedstawia jeden dzień z życia pary lesbijek. TVP zapowiedziała, że nie zamierza wycofywać się z kampanii promującej homozwiązki. W efekcie coraz więcej osób zapowiada bojkot Telewizji Polskiej i zawieszenie płatności abonamentowej.

Wczoraj przed siedzibą KRRiT w Warszawie odbył się protest w obronie TV Trwam i przeciwko promowaniu demoralizacji przez TVP.

Poseł do Parlamentu Europejskiego, Marek Jurek, złożył stosowne pismo, w którym wyraziliśmy sprzeciw wobec emisji spotu propagującego w telewizji publicznej polityczną homoseksualność. Wskazaliśmy, że takie działania nie są zgodne z polskim prawem. Naruszają między innymi konstytucję. Była także dłuższa rozmowa, w której wyraziliśmy również sprzeciw wobec dyskryminujących działania wobec Telewizji Trwam, a szczególnie wobec nałożonej kary 50 tys. zł za relację z „Marszu Niepodległości”. Oczekujemy, że jednak Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji będzie wywiązywała się ze swoich statutowych zadań – powiedział Krzysztof Kawęcki, wiceprezes Prawicy Rzeczpospolitej.

W obywatelski protest przeciwko homopropagandzie w TVP można się włączyć także poprzez wysyłanie skarg do KRRiT oraz do Telewizji Polskiej.

List otwarty poseł Anny Sobeckiej do przewodniczącego KRRiT Jana Dworaka [ZOBACZ]

RIRM

drukuj