fot. pixabay.com

„Dziennik Gazeta Prawna”: Polska może przygotować projekt ustawy, na podstawie którego obniży wysokość składki do budżetu UE

„Dziennik Gazeta Prawna” poinformował, że może powstać projekt ustawy, w którym Polska obniży wysokość składki do budżetu Unii Europejskiej. Byłaby to reakcja na groźby Komisji Europejskiej i wezwania do zapłaty kar nałożonych przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Pod koniec lutego Trybunał Konstytucyjny ma zbadać wniosek, który złożył Prokurator Generalny, Zbigniew Ziobro. Polityk chce sprawdzić, czy nakładanie kar na Polskę przez TSUE jest zgodne z konstytucją.

TSUE żąda od polskiego rządu zapłaty za Turów i Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego, a Komisja Europejska grozi palcem. Niewykluczone, że będzie chciała odzyskać środki poprzez potrącenie Polsce pieniędzy ze wspólnego budżetu.

„DGP” poinformowało dziś, że w reakcji może powstać projekt ustawy, który ma wyjść ze środowiska Solidarnej Polski, ale jego warunkiem jest korzystne orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego. W projekcie Polska miałaby obniżyć wysokość składki do budżetu Unii Europejskiej. Według „DGP” rząd nie jest zgodny w tej sprawie. Przeciwnicy rozwiązania nie chcą iść na zwarcie z Unią. W ich ocenie działania mogłyby osłabić wiarygodność Polski i stanowić uchybienie obowiązkom członkowskim.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl