fot. PAP/Albert Zawada

Co dalej po rezygnacji Rady Medycznej? Minister zdrowia wyda dziś oświadczenie

Minister zdrowia Adam Niedzielski ma poinformować dziś, co dalej po rezygnacji większości członków Rady Medycznej. Wypracowana zostanie nowa formuła współpracy.

Z Rady Medycznej zrezygnowało 13 spośród 17 jej członków.

„Ta decyzja na pewno nie kończy naszych kontaktów. Szerszy komentarz w poniedziałek” – napisał Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych, dr Michał Sutkowski, wskazał, że Rada Medyczna w 90 proc. była zgodna co do kwestii medycznych. Rozdźwięk dotyczył innych spraw. I to zaważyło na rezygnacji większości członków Rady.

– W sprawach strategii zdrowotnej pewnie takiego wysokiego procentu zgodności nie było. To było pewnie 65, 60 może 70 proc. – oznajmił dr Michał Sutkowski.

Rząd rezygnuje z dotychczasowej formuły współpracy ze środowiskiem medycznym. Zostanie ona zmieniona, a jej kształt spoczywa na barkach ministra zdrowia. Dziś sztab kryzysowy i spotkanie ścisłego kierownictwa resortu zdrowia.

– Chcemy zastanowić się nad nową formułą. Minister zdrowia wyda oświadczenie po południu, w jakiej formie w tej chwili będziemy to kontynuować – powiedział Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl