Dzień Praw Rodziny – nowy projekt posłów PiS

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości chcą ustanowienia nowego święta – Dnia Praw Rodziny. Projekt uchwały w tej sprawie jest już gotowy – informuje dziś dziennik „Rzeczpospolita”.

Ustanowienie święta miałoby zachęcać samorządy, stowarzyszenia i fundacje do działania na rzecz rodziny.

Pomysł może spotkać się z krytyką środowisk lewicowych. Projekt opowiada się bowiem przeciwko związkom jednopłciowym, antykoncepcji i aborcji. Autor projektu, poseł Tadeusz Woźniak, zdaje sobie sprawę, że nie będzie łatwo.

Od strony politycznej ten termin jest być może nie najlepszy, ponieważ emocje jeszcze nie opadły, wiele stacji telewizyjnych dyskutuje na temat procedowania projektów związanych z aborcją, m.in. o odrzuceniu liberalnego projektu, a w konsekwencji dalszych działań także odrzuceniu projektu Ordo Iuris, który eliminuje aborcje w naszym kraju. Ugrupowania lewicowe, mające syndrom ugrupowań lewackich, będą chciały ugrać swoje cele polityczne kontestując taką uchwałę. Zdaję sobie oczywiście sprawę, że uchwała może nie zostać przyjęta przez aklamację i trzeba będzie ją głosować, ale przy odrobinie dobrej woli jestem przekonany, że jesteśmy w stanie to zrobić – mówi Tadeusz Woźniak.

Dzień Praw Rodziny miałby przypadać 22 października. Tego dnia w 1983 r. Stolica Apostolska ogłosiła Kartę Praw Rodziny. Pomysł nie jest nowy, bowiem w Sejmie pojawiał się już kilka razy, jednak do tej pory nie udało się go przyjąć.

Projekt nie został jeszcze formalnie zaakceptowany przez władze Klubu PiS, ale posłowie liczą na sukces i mają nadzieję, że uchwała zostanie podjęta przed 22 października.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl