fot. pl.wikipedia.org

PiS w dalszym ciągu lideruje w sondażach

Prawo i Sprawiedliwość w dalszym ciągu jest zdecydowanym liderem sondaży wyborczych. Partia rządząca cieszy się 41 procentowym poparciem – tak wynika z badania Instytutu Pollster. Sondaż przeprowadzono na zlecenie „Wiadomości” TVP1.  

W ciągu tygodnia poparcie dla PiS-u wzrosło o dwa punkty procentowe. Na drugim miejscu znalazła się Platforma Obywatelska. Na największą partię opozycyjną głos oddałoby 23 proc. badanych.

W ostatnim czasie notowania PiS-u delikatnie spadły. Wpływ na to miała kwestia nagród dla ministrów. Partia rządząca była krytykowana przez opozycję.

Dr Jakub Koper, socjolog, zwrócił uwagę, że wpływ na poprawę sondaży miała decyzja lidera Zjednoczonej Prawicy Jarosława Kaczyńskiego.

– Jarosław Kaczyński informacją o obniżce pensji m. in. posłom czy też ministrom, wójtom, burmistrzom, wprawił opozycję w osłupienie. Opozycja nie była na to przygotowana, nie wiedziała jak zareagować. Tam była już opracowana cała kampania krok po kroku. W każdym województwie przejeżdżał tzw. konwój wstydu – jak oni to nazwali. To miało trwać przez jakiś czas i to miało być nagłaśniane. Natomiast to się nie sprawdziło – powiedział dr Jakub Koper.

Z sondażu Instytutu Pollster wynika, że do Sejmu weszłoby sześć partii: Prawo i Sprawiedliwość, Platforma Obywatelska, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Kukiz’15, Nowoczesna oraz Polskie Stronnictwo Ludowe.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 6 i 7 kwietnia.

RIRM

drukuj