Dzieci na całym świecie modliły się za Syrię

Dzieci z całego świata modliły się w środę w intencji swoich rówieśników z ogarniętej wojną w Syrii. Akcja została zapoczątkowana w 2005 r. w Wenezueli. Inspiracją były słowa św. Ojca Pio, który powiedział; „gdyby milion dzieci modliło się na różańcu, świat napełniłby się pokojem”.

Co roku w akcje włącza się Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. W Polsce inicjatywa cieszy się dużym zainteresowaniem – mówi ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor polskiej sekcji Papieskiego Stowarzyszenia.

– Wielu katechetów, wielu księży zachęcało swoich uczniów do tego, żeby wzięli udział w tej modlitwie. Ten rok jest też dla nas szczególnie ważny z uwagi na setną rocznicę objawień fatimskich. Wiemy, jak Matka Boża zachęcała w Fatimie do modlitwy różańcowej. Widzimy też, ile ta modlitwa może przynieść pozytywnych i błogosławionych skutków. Pamiętamy, kiedy Jezus – podczas kłótni apostołów o to, który jest najważniejszy – postawił niewinne dziecko i pokazał, kto jest najważniejszy w Królestwie Niebieskim. Stąd też szczególna wartość zanoszonej do Boga modlitwy tych najmniejszych – podkreśla ks. Waldemar Cisło.

Organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie została założona w 1947 r. Obecnie posiada 20 pododdziałów na całym świecie. Zajmuje się m.in. pomocą dla prześladowanych chrześcijan.

RIRM

drukuj