fot. PAP/EPA

Działania UE w walce z koronawirusem zostały powiązane z atakami na Polskę

Działania Unii Europejskiej w walce z koronawirusem zostały powiązane z atakami na Polskę w formie skandalicznej rezolucji. To próba przykrycia niepowodzeń Unii w walce z pandemią – nie mają wątpliwości politycy Prawa i Sprawiedliwości.

Czy Unia Europejska poradziła sobie w obliczu pandemii koronawirusa? Na to pytanie internauty odpowiadał prezydent Andrzej Duda.

– Nie mamy wątpliwości, że Unia Europejska mogła zareagować tutaj lepiej. I trzeba powiedzieć, że instytucje Unii Europejskiej w jakimś sensie pokazały tutaj swoją słabość, zwłaszcza Komisja Europejska. Natomiast pytanie, jakie wnioski my powinniśmy z tego wyciągnąć – mówił prezydent Andrzej Duda.

Jak do tej pory Unia Europejska, walcząc z pandemią, zebrała kilka propozycji ekonomicznych. Wczoraj Parlament Europejski przegłosował część rozwiązań. Ale wyniki nie są imponujące.

– Po kilku tygodniach Unia podjęła pierwsze działania. Otóż, pozwoliła łaskawie wykorzystać pieniądze dotychczas niewykorzystane w funduszu w tej kończącej się perspektywie finansowej na walkę z koronawirusem. Działania Unii Europejskiej są zdecydowanie spóźnione – podkreśliła europoseł Jadwiga Wiśniewska.

W walce z niebezpiecznym wirusem i jego konsekwencjami o wiele lepiej sprawdziły się indywidualne rozwiązania państw narodowych. Włochy i Hiszpania mówiły głośno, że Unia Europejska zostawiła ich bez pomocy.

– Zarówno Włochy, jak i Hiszpania apelowały i wzywały Komisję Europejską do tego, aby udzieliła im pomocy. Niestety, na taką pomoc nie mogli liczyć – zaznaczyła Jadwiga Wiśniewska.

W rezolucji Parlamentu Europejskiego dotyczącej walki z pandemią umieszczono krytykę polskich wyborów korespondencyjnych. Według Prawa i Sprawiedliwości, jest to kolejnym przejawem stygmatyzacji Polski ze strony Unii Europejskiej. Atmosferę podsyca opozycja i znów przenosi spór za granicę.

– Jest to działanie opozycji, która – wykorzystując bardzo trudną napiętą sytuację w Europie i w Polsce – próbuje wykorzystać tragedię pandemii do swoich celów politycznych po to, żeby uderzyć w Polskę, uderzyć w rząd – podkreślił politolog dr Tomasz Teluk.

Wszyscy eurodeputowani PiS zagłosowali przeciw rezolucji w sprawie działań UE na rzecz zwalczania pandemii koronawirusa i jej skutków, w której znalazła się krytyka polskich władz za planowane wybory w maju. Inaczej głosowali politycy Platformy Obywatelskiej, którzy teraz zarzucają partii rządzącej brak chęci wsparcia gospodarki ze środków Unii.

Komisja Europejska zatwierdziła ramy specjalnego programu, który wesprze polską gospodarkę kwotą 527 milionów złotych (ok. 115 milionów  euro). To środki m. in. na umorzenie części odsetek pożyczkowych dla polskich przedsiębiorców. Tymczasem w Parlamencie Europejskim eurodeputowani PiS głosowali PRZECIW pomocy państwom członkowskim w walce z epidemią koronawirusa ‼” – napisała Platforma Obywatelska na Facebooku.

Platforma Obywatelska nie podała powodu, dla którego deputowani z Prawa i Sprawiedliwości zagłosowali przeciw. Ataki na Polskę sięgają absurdu.

– Trzeba pamiętać, że zarzuty o tym, iż wybory korespondencyjne mają naruszać praworządność wyborczą, to jest absurd. Dowodem na to jest Bawaria – najbogatszy land Republiki Federalnej Niemiec o ugruntowanej demokracji – zauważył dr Aleksander Kozicki.

Wątek Polski może być więc próbą przykrycia bezradności Unii w walce z Covid-19.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl