fot. Robert Sobkowicz/Nasz Dziennik

Działaczka społeczna z Łodzi wygrała proces z tzw. czyścicielami kamienic

Działaczka społeczna z Łodzi Agnieszka Wojciechowska van Heukelom wygrała proces z tzw. czyścicielami kamienic. Jak podał portal fakt24.pl chodzi o sprawę kamienicy przy ul. Targowej 47 w Łodzi.

W 2014 r. pełnomocnicy jej właścicieli mieli zaproponować lokatorom wykup mieszkań. Kiedy ci odmówili, bo nie było ich stać między innymi podniesiono im czynsz o 100 proc. i odcinano media. Łódzka społeczniczka nazwała kamieniczników „czyścicielami kamienic”,  za co ci pozwali ją do sądu.

Łódzki Sąd Okręgowy orzekł, że kobieta naruszyła dobre imię właścicieli, ale działała w interesie społecznym i przekazywała prawdziwe informacje.

To jest krok w dobrą stronę, wreszcie możemy nazywać rzeczy po imieniu – powiedział, odnosząc się do sprawy poseł PiS Jacek Ozdoba. Polityk dodał, że przez długi czas sędziowie stali po stronie ,,czyścicieli kamienic”.

– Prędzej czy później dojdzie do przełomowej chwili, że sądy będą stawały po stronie ludzi pokrzywdzonych, a przed wymiarem sprawiedliwości wreszcie zacznie stawać człowiek, a nie tylko dokumenty, bo przykłady dotyczące wyroków czy postanowień sądów administracyjnych pokazują, że najważniejsze są dokumenty i zdaniem sądów mogą żyć 150-letnie osoby. Należy zadać sobie pytanie, czy ktokolwiek zwalniał sędziów z racjonalnego myślenia. Na pewno nie zwalniał z odpowiedzialności – podkreślił.

Dzisiejsza prasa podaje, że łódzcy kamienicznicy zaskarżyli wyrok, ale sąd apelacyjny podtrzymał go, oddalając powództwo.

RIRM

drukuj