fot. prezydent.pl

DudaBus rusza w Polskę

W trasę rusza dziś w południe DudaBus. Prezydent Polski Andrzej Duda, który ubiega się o reelekcję, odwiedzi Kutno, Turek i Łowicz.

Rzecznik sztabu wyborczego europoseł Adam Bielan zapowiedział, że prezydent zaplanował dużo wyjazdów. Będzie odwiedzał szczególnie małe miejscowości.

Andrzej Duda weźmie też udział w cyklu konwencji programowych, na których przedstawi swoje propozycje na kolejne lata rządów.

Jak wskazał Adam Bielan, w kampanię wyborczą Andrzeja Dudy powinni włączyć się wszyscy, którzy chcą jego reelekcji.

Będziemy prowadzić tę kampanię w każdy możliwy sposób. Będzie ruszał DudaBus, będzie objazd po kraju. Pan prezydent postawił wymóg, żeby było jak najwięcej wyjazdów. Lubi to. Lubi kontakt z ludźmi i to widzieliśmy 5 lat temu, jak i  przede wszystkim w trakcie całej kadencji pana prezydenta, ale będą przewidziane również kolejne konwencje. Musimy mieć poparcie tysięcy ludzi, tysięcy wolontariuszy, stąd też nasz apel o to, żeby kampanii nie prowadził tylko sztab tutaj w Warszawie, ale żeby wszystkie osoby, które chcą reelekcji pana prezydenta Andrzeja Dudy – włączały się w tę kampanię. Żeby zostać wybranym trzeba zdobyć 50 proc.  plus 1. Czy to będzie w pierwszej turze, czy w drugiej turze i taki wynik nas interesuje – powiedział rzecznik sztabu wyborczego europoseł Adam Bielan.

Wczoraj poznaliśmy skład sztabu wyborczego Andrzeja Dudy. Na jego czele stanęli m.in. europosłowie Beata Szydło i Joachim Brudziński. Szefową kampanii została Jolanta Turczynowicz – Kieryłło. [czytaj więcej]

Podczas prezentacji Andrzej Duda zaapelował o kulturalną kampanię wyborczą. Wybory prezydenckie w Polsce odbędą się 10 maja. Dwa tygodnie później, jeśli będzie taka konieczność odbędzie się druga tura wyborów.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl