fot. PAP/Wojtek Jargiło

Prezydent A. Duda: Nie możemy pozwolić odebrać sobie naszej rodziny 

W Lublinie prezydent RP zapewnił, że będzie ze wszystkich sił ochraniał rodzinę i małżeństwo. Jak powiedział Andrzej Duda, „nie możemy pozwolić odebrać sobie naszej rodziny”. 

Ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami odniósł się m.in. do ataków – w kraju i za granicą – jakie spotkały go po wypowiedzi na temat LGBT i podpisaniu Karty Rodziny.

Nie możemy pozwolić odebrać sobie naszej rodziny. (…) Musimy przetrwać ten ideologiczny huragan – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Równocześnie zapewnił, że Polska jest państwem równych szans, w którym każdy ma prawo do swojego zdania. Jeżeli natomiast mówimy o przekazywaniu treści ideologicznych w szkole to – jak powiedział prezydent – „chcę, aby działo się to za zgodą rodziców”.

– Zarówno matka, jak i ojciec, na jednakowych prawach mogą żądać od państwa i wszystkich instytucji publicznych, by respektowali ich prawo do wychowania dziecka zgodnie z własnymi przekonaniami, własnym światopoglądem. Mają prawo żądać także tego, by to prawo było chronione przez polskie państwo i jego instytucje, bo to jest jedno z rodzicielskich praw fundamentalnych. To jedno z podstawowych praw także ochrony rodziny. Za to, że to głośno wypowiedziałem i że w związku z tym nie zgadzam się, aby do szkoły – bez zgody rodziców, konsultacji z nimi – były przemycane treści o charakterze ideologicznym, zostałem zaatakowany – podkreślił prezydent RP.

Andrzej Duda przekonywał, że na „ideologicznie motywowane ataki” ma tylko jedną odpowiedź. Prezydent przytoczył fragment książki św. Jana Pawła II „Pamięć i tożsamość”. Dotyczył on przestrogi Papieża Polaka o „poważnych formach naruszania prawa Bożego” poprzez naciski Parlamentu Europejskiego, aby uznać związki homoseksualne za inną postać rodziny.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl