fot. Monika Bilska

[TYLKO U NAS] Prezydent A. Duda: Moja żona bardzo dużo pracuje, ma codziennie mnóstwo spotkań, wyjazdów. Prowadzi przede wszystkim działalność charytatywną, włącza się także w działalność edukacyjną

Moja żona bardzo dużo pracuje, ma codziennie mnóstwo spotkań, wyjazdów. Prowadzi przede wszystkim działalność charytatywną, włącza się także w działalność edukacyjną. To jest dla niej ważne. Jej pasją jest niesienie pomocy ludziom i zajmuje jej to rzeczywiście bardzo wiele czasu – powiedział prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda w programie „Rozmowy niedokończone” w Telewizji Trwam.

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda odniósł się do oskarżeń kierowanych wobec działalności Pierwszej Damy.

– Rzeczywiście jest tak, że ci którzy są nieprzychylnie nastawieni do mnie, atakują moją żonę. Padają słowa o tym, że nic nie robi. Moja żona bardzo dużo pracuje, ma codziennie mnóstwo spotkań, wyjazdów. Prowadzi przede wszystkim działalność charytatywną, włącza się także w działalność edukacyjną. To jest dla niej ważne. Jej pasją jest niesienie pomocy ludziom i zajmuje jej to rzeczywiście bardzo wiele czasu – mówił prezydent Andrzej Duda.

Dzisiaj też była na spotkaniach choćby w Kielcach, bo właśnie rozmawialiśmy i niedawno wróciła do Warszawy, więc często pracuje też pracuje bardzo do późna – podkreśliła głowa państwa.

– To że nie chce się wypowiadać na tematy, które są tak zwaną twardą polityką, bardzo dobrze, że taką decyzję podjęła. To nie jest rola Pierwszej Damy, żeby twardą politykę prowadzić. Od tego jest jej mąż, który został wybrany na urząd prezydenta i wziął na siebie odpowiedzialność właśnie za prowadzenie twardej polityki i jego żona absolutnie nie musi się w to włączać. Ja nie widzę absolutnie takiej potrzeby. Oczywiście jak jakaś pani ma wolę, żeby się włączać, jest Pierwszą Damą, to proszę bardzo, ale nie uważam, żeby to był obowiązek Pierwszej Damy – podkreślił Andrzej Duda.

Obowiązkiem Pierwszej Damy jest wspólnie z mężem realizować funkcje reprezentacyjne i zajmować się działalnością charytatywną, społeczną, edukacyjną – kontynuował prezydent.

– Czyli tym co można określić mianem takiej bardzo miękkiej polityki. To są obowiązki Pierwszej Damy. Proszę zresztą popatrzeć na, uważam jeden z najlepszych wzorców, jakie w ogóle są, działalność, którą na co dzień zajmują się kobiety w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Królowa nie wypowiada się w ogóle na tematy ideologiczne. Królowa się w ogóle nie wypowiada na ciężkie, twarde tematy polityczne, a zajmuje się sprawami związanymi z tradycją państwową, tym wszystkim co jest symbolem Imperium Brytyjskiego, czyli po prostu buduje godność Imperium Brytyjskiego. To jest jej zadanie – podsumował prezydent Andrzej Duda.

Działalność Pierwszej Damy można na bieżącą śledzić [tutaj].

 

 

radiomaryja.pl

drukuj