fot. PAP/Łukasz Gągulski

„Info COVID-19. Zapytaj – zdecyduj” – inicjatywa prezydenta dla nieprzekonanych do szczepień przeciw koronawirusowi

Przed zgonem na COVID-19 mają chronić szczepienia, jednak wielu Polaków wciąż ma obawy co do skuteczności preparatu. Na wszelkie pytania dotyczące tej kwestii ma odpowiedzieć panel ekspertów organizowany przez prezydenta Andrzeja Dudę.    

Większość ekspertów wskazuje, że przed zgonem na COVID-19 chroni szczepienie. Obecnie w pełni zaszczepionych jest ponad 21,5 mln Polaków. Trzecią dawkę, tak zwaną przypominającą, przyjęło prawie 9,5 mln osób. Wśród nich jest pan Andrzej z Gdańska.

„Wydaje mi się, że to jest kwestia odpowiedzialności społecznej za innych” – wskazał mieszkaniec Gdańska.

Są i tacy, którzy nie przyjęli ani jednej dawki szczepionki przeciw COVID-19. Pan Mirosław z Wrocławia tłumaczy swoje powody.

„Badania nad szczepionką mają się zakończyć w grudniu 2023 roku i to jest informacja od producentów. Przyjmowanie czegoś, co jest w fazie eksperymentu, jest bardzo ryzykowne” – zaznaczył.

Badania zakończą się dopiero w przyszłym roku, ponieważ szczepionki na COVID-19 to nowy produkty medyczny, a więc podlega dłuższej obserwacji na dużej populacji.

Wątpliwości na temat szczepień mają rozwiać eksperci z organizowanego przez prezydenta Andrzeja Dudę panelu „Info COVID-19. Zapytaj – zdecyduj”. Uczestnicy wydarzenia odpowiedzą na najważniejsze pytania dotyczące medycznych aspektów walki z pandemią.

„Ja również mam doświadczenia związane z tą chorobą. Jestem przekonany, że przyjęcie trzech dawek przeciwko COVID-19 miało wpływ na łagodny przebieg zakażenia. Do przyjęcia szczepionki przekonał mnie głos ekspertów. Chciałbym, aby każdy z Państwa także mógł podjąć taką świadomą decyzję” – powiedział szef państwa polskiego.

W ostatnim czasie skuteczność szczepionek podważana jest przede wszystkim ze względu na wielotysięczne zakażenia w wysokowyszczepionych krajach. W wielu z nich liczba nowych przypadków koronawirusa była w ostatnich tygodniach największa od początku pandemii. Europejska Agencja Leków oceniła jednak, że podawanie kolejnych dawek szczepionki może być negatywne dla układu odpornościowego człowieka. Na wszelkie wątpliwości odpowiedzą eksperci w ramach akcji prezydenta, którym będzie można zadać pytanie.

Wirtualne spotkanie z ekspertami odbędzie się 27 stycznia o godz. 18:00. Pytania można wysyłać na adres mailowy [email protected].

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl