fot. PAP/Leszek Szymański

K. Szczerski: prezydent wspiera polski biznes na świecie

Jednym z priorytetów realizowanych przez prezydenta Andrzeja Dudę jest wsparcie polskich firm działających za granicą, a także innowacyjnych biznesów tworzonych przez młodych ludzi – podkreślił szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski na konferencji poświęconej podsumowaniu dwóch lat prezydentury Andrzeja Dudy.

– Prezydent bardzo silnie wspierał polskich przedsiębiorców działających na rynkach zagranicznych. Jednym z priorytetów jest wsparcie globalnego wymiaru polskiej gospodarki. Polska jest dzisiaj krajem, które ekspanduje międzynarodowo – powiedział szef gabinetu prezydenta.

Krzysztof Szczerski wskazał, że w wielu miejscach na świecie, mimo iż polskie firmy działają na własną rękę, potrzebne jest wsparcie władzy publicznej. Ocenił, że taka pomoc jest niezwykle pomocna w nawiązywaniu kontaktów biznesowych.

Minister zaznaczył, że tak się działo m.in. w Meksyku, czy Etiopii, gdzie podpisano wiele umów gospodarczych. Dodał, że we wrześniu prezydent Polski jedzie do Kazachstanu i gdzie będzie gospodarzem polskiego dnia na międzynarodowej wystawie Expo w Astanie.

Szef gabinetu prezydenta podkreślił, że Andrzej Duda wspiera też młodych, innowacyjnych przedsiębiorców. Dodał, że w Pałacu Prezydenckim regularnie odbywają się spotkania i konferencje promujące taki rodzaj aktywności gospodarczej, a młodzi biznesmeni biorą udział w wizytach zagranicznych prezydenta.

PAP/RIRM

 

drukuj