[TYLKO U NAS] A. Abramowicz: działania PO-PSL zagrażały bezpieczeństwu energetycznemu Polski

Najważniejsze nie było bezpieczeństwo Polski, bezpieczeństwo energetyczne, ale jakieś inne czynniki. To jest po prostu smutne – skomentował próbę sprzedaży rafinerii w Możejkach Rosjanom przez rząd PO-PSL Adam Abramowicz.

Sprawa wyciekła po ujawnieniu przez TVP Info taśm nagranych w kawiarni „Sowa i Przyjaciele”. Ówczesny prezes Orlenu Jacek Krawiec rozmawiał na nich z Radosławem Sikorskim, wówczas ministrem spraw zagranicznych. Tematem była należąca do Orlenu rafineria w Możejkach na Litwie. [czytaj więcej]

To kolejny przykład na to, że rząd PO–PSL nie patrzył na politykę przez pryzmat interesu narodowego – powiedział poseł Adam Abramowicz z sejmowej komisji gospodarki.

 – Pierwszym warunkiem powinno być bezpieczeństwo polskiego państwa, a dopiero później myślenie o tym, czy ekonomicznie nam się to opłaca czy nie. Te ujawnione rozmowy pokazują, że ten rząd myślał zupełnie inaczej. Najważniejsze nie było bezpieczeństwo Polski, bezpieczeństwo energetyczne, ale jakieś inne czynniki. To jest po prostu smutne. Były nałożone amerykańskie sankcje. Polska racja stanu wymagała tego, żeby nie sprzedawać w ręce rosyjskie, więc o czym tu mówić – podkreślił Adam Abramowicz.

RIRM

drukuj