Doszło do profanacji w koszalińskiej świątyni

W sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej w Koszalinie doszło do profanacji. Nieznani sprawcy obrabowali i zdewastowali świątynię.

Najprawdopodobniej byli to młodzi mężczyźni. Skradziono srebrne i złote wota oraz złote obrączki, pierścionki, a także różaniec z kości słoniowej.

Policja zatrzymała podejrzanych – mówi mł. aspirant Monika Kosiec z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie

– W kilka godzin od samego zdarzenia dzięki pracy operacyjnej funkcjonariusze Komisariatu I zatrzymali trzech mężczyzn do tej sprawy. Przebywali oni w policyjnym areszcie. Są to mężczyźni w wieku od 18 do 20 lat. Są mieszkańcami Koszalina. Wczoraj jeden z nich został przesłuchany w charakterze świadka, a następnie zwolniony do miejsca zamieszkania. Pozostałych dwóch usłyszało zarzuty kradzieży, które są zagrożone do 5 lat pozbawienia wolności. Na dzisiaj z ich udziałem zaplanowane są czynności w koszalińskie prokuraturze. My, ze swojego stanowiska, jako Komenda Miejska Policji w Koszalinie wystąpimy z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania – powiedziała mł. aspirant Monika Kosiec.

Policja odzyskała skradzione mienie. Wycenione ono było na ponad 30 tys. zł.

RIRM

drukuj