fot. PAP/EPA

Donald Tusk wychwala okupację?

Czy Donald Tusk chce powrotu czasów okupacji? Do jego kontrowersyjnych słów wypowiedzianych w Pile odniósł się premier Mateusz Morawiecki w najnowszym spocie Prawa i Sprawiedliwości.

Donald Tusk spotyka się z Polakami. Spotkania często budzą mieszane uczucia, bo szef Platformy Obywatelskiej albo unika odpowiedzi na pytania, albo wypowiada słowa, które wie, że wywołają kontrowersje.

– Ja mam do pana pytanie, dlaczego pan likwidował jednostki wojskowe w całym kraju? – pytał jeden z mężczyzn.

– Jest pan ofiarą tego, co pisowska telewizja, co pisowskie media wkładają ludziom do głowy – mówił Donald Tusk.

Interpretacja jest jasna – Donald Tusk nazwał okupację „kulturą Zachodu”.

– Pewne cechy, które są tak cenione na Pomorzu czy w Wielkopolsce przez to, że byliśmy bardziej pod wpływem kultury Zachodu. Wiecie, tak naprawdę być może w polityce polskiej dzisiaj potrzebny jest elementarny porządek – akcentował były premier.

Wobec takich słów nie można przejść obojętnie, więc na reakcję polskiego rządu nie trzeba było długo czekać.

„Nie pierwszy raz Tusk obraża i dzieli Polaków na tych z >>Polski A<< i z >>Polski B<<, na tych lepszych i tych gorszych. Według Tuska tylko ci głosujący na Platformę Obywatelską zasługują na rozwój i szacunek. To jest nieakceptowalne” – wskazał premier Mateusz Morawiecki w najnowszym spocie Prawa i Sprawiedliwości.

W najnowszym spocie premier Mateusz Morawiecki ostro skrytykował byłego premiera za jego wypowiedź w Pile. Podkreślił także, że rząd PiS nie uzależnia świadczeń socjalnych czy emerytury od preferencji politycznych obywateli. Premier zarzucił Donaldowi Tuskowi szerzenie nienawiści i kłamstw oraz brak szacunku dla Polaków.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl