fot .3.PBOT

Dodatkowy nabór do Wojsk Obrony Terytorialnej

Ruszył dodatkowy nabór do Wojsk Obrony Terytorialnej. Rekrutacja trwa m.in. na Mazowszu oraz Podkarpaciu. Dodatkowy nabór to odpowiedź na duże zainteresowanie służbą w WOT.

Osoby zainteresowane wstąpieniem w szeregi tej formacji mogą składać dokumenty w najbliższej Wojskowej Komendzie Uzupełnień. Aplikować można też drogą elektroniczną poprzez platformę ePUAP. Kandydaci przejdą m.in. badania lekarskie i psychologiczne.

Na Podkarpaciu chętni mogą zgłaszać swoje kandydatury do 25 listopada. Szkolenie rozpocznie się 7 grudnia. Rzecznik 3. Podkarpackiej Brygady WOT wyjaśnia powód dodatkowej rekrutacji.

Pomysł na dodatkowy nabór powstał, ponieważ nie wszyscy chętni, którzy byli zainteresowani listopadowym powołaniem mogli zrealizować badania lekarskie. Komisja lekarska dla naszych ludzi z Podkarpacia odbywa się w Lublinie, jej przepustowość jest ograniczona. W związku z tym, że była duża grupa chętnych do wstąpienia, dowódca 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej zdecydował o jeszcze jednym dodatkowym powołaniu do naszej brygady – wskazuje kpt. Witold Sura.

Szkolenie kandydatów do Wojsk Obrony Terytorialnej potrwa 16 dni. Przygotowanie do służby zakończy się uroczystą przysięgą wojskową.

Obecnie w szeregach WOT służy blisko 23 tys. żołnierzy. Około 90 proc. z nich to ochotnicy.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl