fot. PAP/Wojtek Jargiło

Lublin: szef MON wziął udział w przysiędze żołnierzy WOT z 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej

Minister obrony Mariusz Błaszczak wziął udział w przysiędze żołnierzy WOT z 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Przysięgę na sztandar 9. Pułku Piechoty Armii Krajowej złożyło 74 żołnierzy ochotników.

Mariusz Błaszczak przy tej okazji podziękował terytorialsom, którzy nieśli pomoc mieszkańcom lubelskich gmin po ostatnich nawałnicach.

Ochotnicy pomagali w Wojciechowie przy usuwaniu skutków trąby powietrznej.

–  Bardzo dziękuje wam za taką postawę, zaangażowanie, ofiarność, wasz profesjonalizm, bo to jest niezwykle istotne dla zapewnienia Polsce bezpieczeństwa. Życzę wam satysfakcji z pełnionej służby, gratuluję, że zdecydowaliście się przystąpić do Wojsk Obrony Terytorialnej. Wasz patron to żołnierz niezłomny i wzór do naśladowania. Jesteście odważni, ofiarni. Jestem dumny z waszej postawy – powiedział szef resortu obrony narodowej.

2. Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” powstała jako jedna z pierwszych w kraju. Liczy ponad 3300 żołnierzy.

Obecnie w szeregach WOT służy ponad 20 tys. żołnierzy, w tym 17 tys. ochotników i 3 tys. żołnierzy zawodowych. Do końca tego roku w tej formacji ma służyć 26 tys. żołnierzy.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl