#DobroWraca – do Ciebie też może!

Twitterowicze po raz kolejny angażują się dzisiaj w akcję charytatywną #DobroWraca zapoczątkowaną przez dziennikarza sportowego Krzysztofa Stanowskiego. Inicjatywa cieszy się ogromną popularnością wśród użytkowników popularnego portalu społecznościowego. W gronie tych, którzy przejęli się losem innych są także znani sportowcy: Marcin Gortat, Kamil Grosicki, Adrian Mierzejewski, czy Łukasz Fabański.

Rozpoczęło się od podania dalej jednego tweeta, ale akcja #DobroWraca szybko zatoczyła szersze kręgi. Dziś w szczytnym celu raz w miesiącu na Twitterze wszyscy grają do jednej bramki. Użytkownicy kont dzielą się dobrem z tymi, którzy bardzo tego potrzebują.

W pomoc innym zaangażowali się także znani sportowcy. W ramach akcji można było wylicytować spotkanie przy kawie z Łukaszem Fabiańskim i Arturem Jędrzejczykiem, a także koszulkę Kamila Grosickiego z wygranego 3:0 meczu z Rumunią. Szerokim echem odbił się też gest Marcina Gortata, który dokończył zbiórkę na operację stóp Antosia.

#DobroWraca przynosi efekty. Jednym z przykładów jest Mirek, który otrzymał od Twitterowiczów „nowe ręce”. Dzięki nim może wykonać najprostsze czynności jak choćby… podrapać się.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl