fot. twitter.com/OrdoIuris

Do Sejmu trafił projekt obywatelski „Tak dla Rodziny, nie dla gender”

Do Sejmu trafił obywatelski projekt ustawy „Tak dla Rodziny, nie dla gender”. Jego cel to wypowiedzenie Konwencji Stambulskiej i zastąpienie jej Międzynarodową Konwencją o Prawach Rodziny. Tymczasem minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro zapowiedział wsparcie dla gmin szykanowanych przez Komisję Europejską z przyczyn ideologicznych.   

Konwencję o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej prezydent Bronisław Komorowski podpisał w 2015 roku. Była to realizacja postulatów środowisk lewicowych. Konwencja dopatruje się źródła przemocy  na przykład nie w alkoholizmie czy narkomanii, a w religii i tradycji.

Konwencja stoi w sprzeczności z licznymi przepisami Konstytucji RP – podkreślał wiceprezes Instytutu Ordo Iuris dr Tymoteusz Zych.

– Zobowiązuje Polskę do wykorzeniania tradycji i zwyczajów opartych na utrwalonych w kulturze rolach kobiet i mężczyzn. To także dokument, który wywraca programy nauczania w istotnej mierze, bo każe władzom państwowym wprowadzać do programów nauczania informacje o tzw. niestereotypowych rolach społeczno-kulturowych – mówił dr Tymoteusz Zych.

Dlatego też Instytut Ordo Iuris i Chrześcijański Kongres Społeczny domagają się od polskich władz wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej i przedstawienia na forum europejskim Międzynarodowej Konwencji Praw Rodziny. W tej sprawie trwa zbiórka podpisów pod inicjatywą ustawodawczą „Tak dla Rodziny, nie dla gender”. Zebranych zostało już kilka tysięcy podpisów Projekt trafił do marszałek Sejmu.

– Składamy do marszałek Sejmu ustawowe tysiąc, a właściwie więcej, bo ponad 3,5 tys. podpisów. Liczymy na szybką rejestrację naszej inicjatywy obywatelskiej „Tak dla Rodziny, nie dla gender” – akcentowała Karolina Pawłowska z Instytutu Ordo Iuris.

Celem inicjatywy jest upoważnienie polskiego rządu przez parlament do wypowiedzenia wadliwej Konwencji Stambulskiej oraz rozpoczęcie prac nad nową, wolną od ideologii, opartą na wiedzy naukowej konwencji o prawach rodziny.

Inicjatorom ustawy zależy także na poważnej debacie ws. wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej – mówił Marek Jurek, pełnomocnik Komitetu Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej Chrońmy Rodziny

– Ten dokument był sfałszowany, ponieważ w nim pojęcie płeć prawie nie występuje. Bez przerwy powtarza się pojęcie gender, a więc „rodzaj”, a nawet w wypadku obowiązującego francuskiego tłumaczenia „gatunek” – powiedział Marek Jurek.

Tego typu inicjatywy pozytywnie ocenił wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski.

– Wszelkie tego typu inicjatywy to dobry pomysł. Myślę, że tego typu umowa międzynarodowa mogłaby np. w naszych regionie Europy Środkowo-Wschodniej powstać – zwrócił uwagę Marcin Romanowski.

Pod koniec lipca premier Mateusz Morawiecki skierował wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie zgodności Konwencji Stambulskiej z konstytucją.

Tymczasem liberalno-lewicowa ofensywa ideologiczna trwa. Wspierana jest również przez instytucje unijne. Pod koniec lipca komisarz ds. równości Helena Dalli poinformowała o odrzuceniu wniosków sześciu polskich samorządów o środki z unijnego programu „Partnerstwo miast”. Wnioski te złożyły samorządy, które przyjęły Karty Praw Rodziny. Unijni urzędnicy uznali, że karty te są jednoznaczne z przyjęciem tzw. stref anty-LGBT.

To całkowite kłamstwo – wskazał członek zarządu powiatu świdnickiego Radosław Brzózka.

– Nie jesteśmy gettami, nie jesteśmy strefami, jesteśmy społecznościami, które pielęgnują swoje tradycje. Pielęgnują swoje przywiązanie do takich podstawowych dóbr jakimi są chociażby małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety, życie rodzinne, życie wspólnotowe – podkreślił samorządowiec i publicysta.

Dlatego resort sprawiedliwości zapowiedział wsparcie dla tych gmin, którym Komisja Europejska nie przekaże środków unijnych na realizację ich projektów z przyczyn ideologicznych. Pierwszą pomoc z Funduszu Sprawiedliwości w wysokości 250 tys. zł otrzymała gmina Tuchów.

– Ministerstwo Sprawiedliwości uwzględniło wniosek gminy Tuchów i przyznało dla mieszkańców Tuchowa kwotę trzykrotnie wyższą od tej, którą odebrała Helena Dalli, z przekonaniem, że środki te będą dobrze służyć mieszkańcom – poinformował minister Zbigniew Ziobro.

Minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro zapowiedział także, że złoży wniosek do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie utworzenia stałego mechanizmu takiego wsparcia.

– Takie gminy muszą wiedzieć, że polskie państwo stoi za nimi, że będą mogły liczyć na wsparcie instytucji polskiego państwa i obronę przed ewentualną agresją i sankcjami rozgorączkowanych urzędników unijnych – zapewniał minister sprawiedliwości.

Stop LGBT powiedziała także Fundacja Życie i Rodzina, która uruchomiła zbiórkę podpisów pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą. Chodzi o ustawowe zakazanie tzw. tęczowych marszów. Krzysztof Kasprzak, członek zarządu Fundacji Życie i Rodzina, podkreślił, że tylko sprzeciw społeczeństwa może powstrzymać szkodliwą ideologię.

– Chcemy chronić polską konstytucję, chcemy chronić polską rodzinę, chcemy chronić wartości konstytucyjne – mówił Krzysztof Kasprzyk.

Pod adresem https://lgbtstop.pl/ ruszy oficjalna strona internetowa projektu.

TV Trwam News

drukuj