fot. flickr.com

Do 31 sierpnia można składać wniosek o dodatek solidarnościowy

Osoby, które straciły pracę z powodu epidemii koronawirusa do 31 sierpnia br. mogą składać wnioski o dodatek solidarnościowy. Ile wynosi takie świadczenie i gdzie należy złożyć dokument w tej sprawie?

1400 złotych – tyle wynosi miesięczne świadczenie w ramach dodatku solidarnościowego. Pomoc osobom, które straciły pracę z powodu pandemii COVID-19 przysługuje maksymalnie przez trzy miesiące. Aby otrzymać pieniądze, trzeba złożyć wniosek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

– W miesiącu, w którym zostanie złożony wniosek, za ten miesiąc będą wypłacane środki. Ostatnim dniem składania wniosku jest 31 sierpnia 2020 roku – mówiła Klaudia Strzelecka, radna Poznania z Prawa i Sprawiedliwości.

Wnioski składa się przez internet. Niezbędne jest jednak posiadanie profilu na Platformie Usług Elektronicznych.

– O takie wsparcie na maksymalnie 3 miesiące w wysokości 1400 złotych może liczyć obywatel, który stracił pracę po 15 marca 2020 roku bądź nie przedłużono mu umowy na czas określony, którą miał, wobec czego pozostał bez pracy – podkreślił Mateusz Rozmiarek, radny Poznania z PiS.

Trzeba zalogować się na stronie ZUS i wybrać zakładkę „Ubezpieczony”. Dokładny instruktaż, który prowadzi wnioskodawcę krok po kroku, można znaleźć [tutaj]. O pomoc w uzupełnieniu wniosku można ewentualnie poprosić pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

– Jest to ciekawa propozycja wyrównywania szans wśród Polaków, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. Wnioski trzeba złożyć, ale są one rozpatrywane dosyć szybko – wskazała Klaudia Strzelecka.

Dodatek solidarnościowy nie podlega egzekucjom. Przysługuje również osobom bezrobotnym już zarejestrowanym w urzędzie pracy. Ostatnim miesiącem, w którym można otrzymać to świadczenie, jest sierpień. Ustawę o dodatku solidarnościowym prezydent Andrzej Duda podpisał pod koniec czerwca.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl