Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=828122

Żona Borysa Budki ma zwrócić ZUS-owi 13 tys. zł

Ponad 13 tysięcy złotych – taką kwotę ma zwrócić ZUS-owi żona lidera PO Katarzyna Kuczyńska-Budka. Wszystko przez korzystanie z rozrywek w czasie, gdy pobierała zasiłki z Zakładu i powinna być w domu. O sprawie napisał „Super Express”.

ZUS w piśmie do żony lidera PO Borysa Budki wymienił konkretne daty od kwietnia do czerwca 2019 r. Kobieta miała opiekować się babcią. W tym czasie pobierała zasiłki z ZUS-u. Problem jednak w tym, że uczestniczyła w wielu wydarzeniach towarzyskich. Chodzi na przykład o koncerty czy mecze.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zarzucił też żonie Borysa Budki, że oddalała się z miejsca zamieszkania w trakcie pobierania zasiłku opiekuńczego i uczestniczyła między innymi w gali jednego z dzienników.

Europoseł PiS Dominik Tarczyński mówi, że ta sytuacja jest oburzająca i powinna być jak najszybciej wyjaśniona.

– Musi być wyjaśnione, czy te pieniądze się należały i czy faktycznie obowiązki, które miała wypełniać, były wypełnione. W mojej ocenie taka kontrola, do której ZUS ma prawo, powinna zostać przeprowadzona i sprawa powinna być wyjaśniona. Jest to osoba, która jest związana z szefem największej partii opozycyjnej. Partii, która tak bardzo krzyczy o przejrzystości życia publicznego, a więc nie wyobrażam sobie, żeby takiej kontroli nie było – podkreśla Dominik Tarczyński.

Katarzyna Kuczyńska-Budka odnosząc się do sprawy – pytana przez jeden z dzienników – powiedziała, że napisała wyjaśnienia i na tym sprawa stanęła.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl