Do 30 listopada można składać wnioski o świadczenie „Dobry Start”

30 listopada mija ostateczny termin składania wniosków o świadczenie „Dobry Start”. Dokument można przesłać jedynie drogą elektroniczną.

Świadczenie „Dobry Start” w tym roku wynosi tyle samo, co w roku ubiegłym, czyli 300 złotych. Jakie warunki trzeba spełnić, żeby móc ubiegać się o ten dodatek?

– Świadczenie „300 plus” przysługuje jeden raz w roku na dziecko do 20. roku życia uczące się w szkole lub do 24. roku życia, jeżeli jest to dziecko z niepełnosprawnościami – tłumaczy Marlena Nowicka, rzecznik ZUS w Wielkopolsce.

Pieniądze przyznawane są niezależnie od kryterium dochodowego. Jedyne, co trzeba zrobić, to złożyć wniosek.

– Wnioski można składać wyłącznie drogą elektroniczną. Najlepiej to zrobić przez PUE ZUS, ale możemy to zrobić również przez bankowość elektroniczną bądź portal Emp@tia – dodaje Marlena Nowicka.

To już ostatni moment na złożenie dokumentu.

– Na pewno warto. Zostało jeszcze kilka dni. Wszyscy, którzy nie złożyli tego wcześniej, mają jeszcze okazję na złożenie wniosku – przypomina Zbigniew Czerwiński, radny sejmiku województwa wielkopolskiego.

Do tej pory ZUS w ramach tego świadczenia wypłacił 4,3 mld złotych. Z „Dobrego startu” skorzystało ponad 4 miliony dzieci.

TV Trwam News

drukuj