fot. PAP/Rafał Guz

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Po raz siódmy ruszają Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Po raz pierwszy jednak wydarzenie to odbędzie się online.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich rozpoczynają się dzisiaj i potrwają do niedzieli. Za pomocą strony internetowej www.dniotwarte.eu będzie można odwiedzić ciekawe miejsce, pójść na wirtualne spacery oraz wziąć udział w warsztatach i koncertach. W sumie zaprezentowanych zostanie ponad 50 projektów dofinansowanych z Funduszy Europejskich we wszystkich 16 województwach. Wziąć udział w wydarzeniu może każdy. Wystarczy urządzenie z dostępem do internetu.

Realny wymiar wsparcia unijnego widzimy na każdym kroku – zaznacza minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

– Przede wszystkim to 70 tys. inwestycji, które obecnie zostało zrealizowanych lub jest w trakcie realizacji. 484 mld zł to wartość tych inwestycji. Widzimy modernizowane szkoły, wybudowane drogi i zmianę, jeżeli chodzi o kwestie związane z wodociągami, kanalizacją, oczyszczaniem ścieków, wsparcie przedsiębiorczości. Jest to ogrom środków, który został zainwestowany w innowacje, w kwestie badań i rozwoju – podkreśla Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

W tym roku kończy się obecna perspektywa finansowa funduszy, dlatego tegoroczna edycja wydarzenia będzie szczególną okazją do podsumowań.

Dni otwarte organizowane przez resor funduszy są częścią kampanii prowadzonej przez Komisję Europejską pod hasłem „Europ in my region”. Jej celem jest pokazanie, jak wiele projektów w całej Europie zrealizowano dzięki wsparciu unijnemu.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl