fot. PAP

Demoralizacja dzieci za publiczne pieniądze

Magdalena Środa, zdeklarowana feministka i zwolenniczka aborcji jest autorem programu do nauczania etyki dla klas 4-6 szkoły podstawowej. WIĘCEJ w „Naszym Dzienniku” [kliknij].

Program autorstwa Środy powstał w 1999 r. Rok później został dopuszczony do użytku szkolnego przez ministra edukacji narodowej. Pytania w nim postawione wyraźnie odzwierciedlają poglądy reprezentowane przez feministkę.

Ponadto przedstawiana w programie koncepcja człowieka ma uzasadniać tzw. aborcję czyli zabicie nienarodzonego dziecka czy też eutanazję. Zdaniem etyków Magdalena Środa, jako zagorzała propagatorka ideologii gender oraz aborcji  nie jest właściwą osobą, do tworzenia podręczników przeznaczonych dla małych dzieci.

Sytuacją nie jest zdziwiony Mirosław Orzechowski, były wiceminister edukacji. Jak dodaje – to potwierdza, jaki kierunek edukacji obrała koalicja PO-PSL.

– To mnie nie dziwi, a jedynie potwierdza przypuszczenia o kierunku, jaki obrano w  edukacji i Polsce. Z jednej strony to są kolejne nominacje, a z drugiej typowanie tzw. specjalistów, którzy mają pisać (w majestacie polskiego państwa, polskiego prawa) tezy które zostaną wtłoczone w umysły dzieci i zaakceptowane jako wiarygodne i prawdziwe. Myślę, że takich spraw jest niestety bardzo dużo i one będą skutkować tym, że dzieci zwyczajnie będą w szkołach demoralizowane wbrew oczywistej zasadzie, że rodzice po to wysyłają dzieci do szkoły żeby tam nabywały wiedzę i wracały do domu lepsze, a nie gorsze. Teraz będzie na wskroś odwrotnie, bo dzieci będą w szkole deprawowane w myśl takich „ideałów”, których autorką, albo przekazicielką będzie pani Środa. To jest oburzające – powiedział Mirosław Orzechowski.
Mirosław Orzechowski zwrócił uwagę na celowość takich działań.
– Myślę, że ekipa rządząca sprzyja temu kierunkowi, bo to nie jest tak, że coś jest wprowadzane bokiem i nikt o tym nie wie. To jest raczej akceptowane (żeby nie powiedzieć inspirowane), a już na pewno finansowane z pieniędzy publicznych, które są wytworzone przez nas, przez rodziców dzieci, które w myśl tych poglądów będą demoralizowane. Jeszcze raz podkreślam to jest skandal, który się niestety może dokonać bezprawnie tylko u nas – dodał Mirosław Orzechowski.

Jak się okazuje Magdalena Środa jest również autorką podręcznika od etyki przeznaczonego do nauczania w szkołach ponadgimnazjalnych. Również i te treści budzą wiele wątpliwości, jednak MEN bez żadnych obiekcji wprowadziło do obiegu książki.

RIRM

 

drukuj