fot. Monika Bilska

Wpajanie ideologii gender na letnim obozie dla dzieci

Niebezpieczna ideologia gender pojawiła się na obozie letnim dla dzieci. Na jednym z wakacyjnych wyjazdów wychowawczyni czytała uczniom poradnik m.in. na temat współżycia par homoseksualnych. Pouczała dzieci, że „jeden stosunek nie wystarczy, aby być gejem”.

16–letni uczestnik obozu zgłosił rodzicom, że opiekun narzuca nieletnim nieodpowiednie treści. Rodzice zgłosili sprawę do Małopolskiej Kurator Oświaty Barbary Nowak.

Na ich prośbę kuratorium wstrzymało się z interwencją do zakończenia obozu.

Kurator wskazała, że po otrzymaniu zgody rodziców niezwłocznie podejmie stosowne kroki. Sprawa zostanie nagłośniona, wyjaśniona, a wychowawca, który, czytał dzieciom treści związane z ideologią gender poniesie konsekwencje.

– Nie ma zgody na to, żeby ktokolwiek bez zgody rodziców, korzystając z tego, że ma kontakt z dziećmi, wykorzystywał tę sytuację dla celów deprawacji najmłodszych. To jest coś, co absolutnie budzi sprzeciw. Przeciwko temu musimy mocno protestować i każdą taką sytuację natychmiast przerywać. Z pewnością pomogę rodzicom, aby cała sprawa została wyjaśniona i nagłośniona, a osoba winna takiemu postępowaniu, żeby odpowiedziała za swoje działanie wbrew woli rodzicom, działanie, które jest ze szkodą dla dzieci – mówiła Barbara Nowak.

Wychowawcy, który dopuścił się wpajanie dzieciom treści LGBT, grozi postępowanie dyscyplinarne. Małopolska kurator oświaty uważa, że rodzice powinni wystąpić do sądu o odszkodowanie za deprawację ich dzieci.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl