fot. twitter.com/D_Tarczynski

D. Tarczyński o słowach G. Schetyny: Jedyny dialog, jaki był prowadzony, to dialog między politykami PO a ich kolegami o tym, jak mają wyglądać spółki Skarbu Państwa czy media

Jedyny dialog, jaki był prowadzony, to dialog między politykami Platformy a ich kolegami na cmentarzach, przy śmietnikach, kiedy ustalano, jak mają wyglądać spółki Skarbu Państwa czy media. Są po prostu hipokrytami, osobami absolutnie niewiarygodnymi, a teraz tylko przybierają szaty tych, którzy chcą mówić o wartościach – zaznaczył poseł PiS Dominik Tarczyński w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja.  

W Warszawie trwa dwudniowe Forum Programowe Koalicji Obywatelskiej. Podczas wydarzenia głos zabrał już lider PO Grzegorz Schetyna. Polityk mówił, że Koalicja Obywatelska proponuje zupełnie inną politykę, która musi być oparta na stałym dialogu i szczerości. To – w jego ocenie – musi odróżniać ją od obecnej władzy, nawet jeśli ma to oznaczać przyznanie się do błędu. Grzegorz Schetyna przyznał, że błędem było podwyższenie wieku emerytalnego i że można było to przeprowadzić na zasadzie dobrowolności oraz zachęt, a nie przymusu.

– Błędem było 8 lat rządów Platformy. Nie mówię tego tylko po to, by wygłosić jakiś slogan polityczny. To był jeden wielki błąd, dlatego że nie chodzi tylko o wiek emerytalny, ale także o podniesienie VAT, obniżenie VAT na trumny, a podwyższenie VAT na dziecięce wózki i ubranka. Błędnych decyzji było setki, dlatego PO przegrała te wybory. Podstawową kwestią w polityce jest wiarygodność. Oni tę wiarygodność stracili podczas swoich rządów, ale tracą ją jeszcze bardziej teraz (…). W mojej ocenie, tych wyborów nie wygrają. Polacy to jest inteligentny naród i nie da obrażać swojej inteligencji. Nie słowa, a czyny. A czyny pokazują, że szli z innymi hasłami niż realizowali przez 8 lat rządów – wskazał poseł Dominik Tarczyński.

Rozmówca Radia Maryja odniósł się również do zapowiedzi Grzegorza Schetyny dotyczących prowadzenia przez Koalicję Obywatelską „polityki opartej o dialog i szczerość”.

– Jeżeli dialogiem ma być to, co działo się pod Jastrzębską Spółka Węglową, gdy strzelano z gumowych kul do protestujących górników; jeżeli dialogiem i rozmową ma być akcja „Widelec”, kiedy protestujący kibice byli torturowani, co zostało stwierdzone; jeżeli dialogiem ma być to, że wszyscy ci, którzy nie zgadzali się na podwyższenie wieku emerytalnego nie zostali wysłuchani – to nie rozumiem, jaki dialog ma być prowadzony, jak Grzegorz Schetyna ten dialog rozumie. Niestety tego dialogu nie było. Jedyny dialog, jaki był prowadzony, to dialog między politykami Platformy a ich kolegami na cmentarzach, przy śmietnikach, kiedy ustalano, jak mają wyglądać spółki Skarbu Państwa czy media. Są po prostu hipokrytami, osobami absolutnie niewiarygodnymi, a teraz tylko przybierają szaty tych, którzy chcą mówić o wartościach – podkreślił Dominik Tarczyński.

RIRM

drukuj