fot. twitter.com/D_Tarczynski

D. Tarczyński o deklaracjach PO: Opozycja tkwi w politycznej schizofrenii

Kłamali przez osiem lat i kłamią teraz – w ten sposób poseł PiS, Dominik Tarczyński, odniósł się do dzisiejszego wystąpienia lidera PO,  Grzegorza Schetyny. Przewodniczący Platformy zadeklarował, że jego partia zlikwiduje IPN, rozszerzy program Rodzina 500 plus na pierwsze dziecko oraz przekaże kompetencje CBA do Komendy Głównej Policji i CBŚP.

Schetyna dodał, że Platforma nie chce podwyższać wieku emerytalnego i nie będzie przyjmować nielegalnych migrantów.

– Kłamali przez osiem lat i kłamią teraz. Zmieniają zdanie trzy albo cztery razy dziennie, to nie jest poważne – to jest groteska. Oczywiście Polacy nie dadzą się oszukać, bo nie słowo a czyny świadczą o tym jakie mieli plany. Na tydzień przed wyborami ogłoszono przetarg na dziesięć ośrodków dla nielegalnych imigrantów w całym kraju. Bez konsultacji z samorządami, bez konsultacji z całym społeczeństwem, a więc oni byli już przygotowani na to, aby przyjąć nielegalnych imigrantów. To jest kwestia, która jest bezsporna. Oni już to planowali, już to realizowali. Oczywiście wiek emerytalny podnieśli, więc to jest też fakt. Jeżeli chodzi o program Rodzina 500 plus krytykowali, mówili, że nie ma i nie będzie tych pieniędzy. Te pieniądze są i wpływają na konta. Są w takiej schizofrenii politycznej, groteskowo obrażającej inteligencje Polaków – mówił poseł PiS.

Z kolei szef klubu PO, Sławomir Neumann, kolejny raz zaapelował dziś do polityków PiS o „podjęcie wyzwania” i debatę z Platformą w sprawie programów.

„Oczekujemy do piątku do godziny 10.00 na przyjęcie zaproszenia do debaty przez polityków PiS, przez ministrów rządu Beaty Szydło” – podkreślił.

Poseł Dominik Tarczyński zaznaczył, że jeśli PO nie przeprosi za bycie totalną opozycją nie ma o czym debatować.

RIRM

drukuj