Czy Wielka Brytania wystąpi z UE?

Czy dojdzie do tzw. Brexitu czyli wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej? Referendum w tej sprawie planuje na czerwiec przyszłego roku premier David Cameron. Takie informacje przekazuje gazeta „The Independent on Sunday”.

Do tej pory rząd w Londynie nie podawał konkretnej daty referendum. Wskazywał tylko, że głosowanie odbędzie się do przed końcem 2017 roku. Jednak brytyjskim mediom udało się dotrzeć do informacji o dacie referendum- ma być to czerwiec 2016 roku.

Premier Cameron ma to potwierdzić oficjalnie w październiku na zjeździe Partii Konserwatywnej, której jest liderem. Na przyspieszenie daty głosowań może mieć wpływ grecki kryzys. Wobec groźby wychodzenia kolejnych państw z unii Bruksela może pójść na ustępstwa, którym domaga się Londyn.

Chodzi o m.in. powstrzymanie coraz większej integracji politycznej w ramach unii i zapobieżenie dominacji państw strefy euro. Dawid Cameron chce też zacieśnienia kontroli nad imigracją z Unii Europejskiej, w tym  zmian  odnośnie nabywania uprawnień socjalnych przez imigrantów.

Nie można też wykluczyć scenariusza, w którym Brytyjczycy uznają, że zmiany traktatów unijnych to zbyt mało i wolą opuścić Unię Europejską.

 

 

TV Trwam  News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl