Czy lekarze są gotowi na pakiet onkologiczny i kolejkowy?

Sejmowa Komisja Zdrowia zapozna się dziś z informacją o stanie przygotowań do wejścia w życie tzw. pakietu onkologicznego i kolejkowego.

Przepisy mają wejść w życie od stycznia. Środowisko medyczne krytykuje jednak pospieszne wprowadzanie regulacji. Jak podkreślają eksperci, największy problem stanowi brak źródeł finansowania zmian.

Całościowe przyjęcie tych pakietów jest w obecnej trudnej sytuacji służby zdrowia nierealne – mówi poseł Tomasz Latos, szef sejmowej komisji zdrowia.

– Tak naprawdę jest to zestawienie pobożnych życzeń pana ministra Arłukowicza, który chciałby, żeby wszyscy byli piękni i bogaci. Po prostu zdrowi, wyleczeni we właściwym terminie. Też bym tego chciał, też tego życzę polskim pacjentom. Niestety, pan minister nie zaproponował żadnych realnych rozwiązań, które mogłyby to sprawić. To, że pan minister chce, że pan minister przyjął pakiet, to jeszcze nie znaczy, że będzie więcej pieniędzy na onkologię, że będzie więcej specjalistów, którzy będą tę procedurę wykonywać. Mówiąc krótko: to wcale nie oznacza dla pacjentów jakiejkolwiek poprawy – powiedział Tomasz Latos.

Tak zwany pakiet kolejkowy ma przyśpieszyć wizyty pacjentów u specjalistów. Obecnie sytuacja wielu chorych jest dramatyczna. Zmiany w onkologii dotyczą przede wszystkim zmiany systemu diagnostyki chorób nowotworowych.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl