fot. forworld.redemptor.pl

Cykl rozważań wielkich antyfon „Wołanie o Mesjasza” na drugą część Adwentu

17 grudnia ruszą rozważania tzw. wielkich antyfon, które poprowadzi o. Krzysztof Wąsiewicz CSsR. Z kolei o. Tomasz Jarosz CSsR będzie odpowiedzialny za śpiew. Każdego dnia aż do 24 grudnia rozważana będzie jedna antyfona.

Cykl rozważań zostanie poprowadzony przez o. Krzysztofa Wąsiewicza CSsR.

– Od 17 grudnia zaczynamy drugą część Adwentu. Zapraszam Was, abyśmy wspólnie rozważali Boże Słowo. Nie będziemy koncentrować się na czytaniach mszalnych tego okresu. Chciałbym, abyśmy zaczerpnęli ze skarbnicy liturgii Kościoła i rozważyli tzw. wielki antyfony – wskazał o. Krzysztof Wąsiewicz CSsR.

Antyfony są dziełem literackim, muzycznym oraz teologicznym. Stworzone zostały z tekstów Starego Testamentu. Stanowią intensywne wołanie Kościoła o przyjście Jezusa Chrystusa.

– Znajdziemy je w brewiarzu, w wieczornej modlitwie Kościoła – nieszporach przed pieśnią Magnificat. Możemy je usłyszeć w tych dniach w liturgii Eucharystii, jednak są one w nieco skróconej formie z lekkim przestawieniem kolejności. W naszych rozważaniach skupimy się na wersji z nieszporów (…). Wyśpiewanie ich w ramach przygotowania do Bożego Narodzenia wskazuje, że wszystkie one znalazły wypełnienie w osobie Jezusa Chrystusa – powiedział redemptorysta.

radiomaryja.pl

drukuj