fot. https://www.cssr.news/italian/2016/11/michael-brehl-c-ss-r-2009-2022/

Ojciec Michael Brehl CSsR został mianowany biskupem diecezji Pembroke w Kanadzie

Ojciec Święty mianował ojca Michaela Brehla CSsR, przełożonego generalnego Zgromadzenia Redemptorystów w latach 2009-2022, biskupem diecezjalnym w Kanadzie. Ojciec Michael Brehl CSsR swoją posługę będzie pełnił jako biskup diecezji Pembroke w kanadyjskiej prowincji Ontario.

Kanadyjski redemptorysta, ojciec Michael Brehl CSsR, został dziś mianowany biskupem diecezji Pembroke w Kanadzie. Ojciec Michael Brehl CSsR na stanowisku biskupa diecezji Pembroke zastąpi ojca Guy’a Desrochers’a, który przewodził diecezji w latach 2020-2023.

Ojciec Michael Brehl CSsR urodził się 7 stycznia 1955 roku w kanadyjskim Toronto. Do Zgromadzenia Redemptorystów wstąpił w 1975 roku. Święcenia kapłańskie przyjął 15 marca 1980 roku. Do tej pory posługiwał między innymi w Sudbury, Toronto czy w Windsor. Z kolei w latach 2009-2022 pełnił funkcję przełożonego generalnego Zgromadzenia Redemptorystów.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl