Zawierzeni Matce Bożej Tuchowskiej

Dzisiaj, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i w trwającym Roku Wspierania Redemptorystowskiego Powołania Misyjnego, dokonany zostanie akt zawierzenie Matce Bożej Tuchowskiej sprawy powołań do Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela oraz Zakonu Sióstr Redemptorystek.

Centralna uroczystość, której przewodniczył o. Piotr Chyła CSsR, wikariusz prowincjała, miała miejsce w sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie. Transmisję tego wydarzenia przeprowadziło Radio Maryja.

Akt zawierzenia będzie odczytywany dziś podczas wszystkich Eucharystii sprawowanych w każdym kościele w Polsce, gdzie swą posługę pełnią ojcowie redemptoryści.

Specjalnie ułożony akt zawierzenia powołań Matce Bożej Tuchowskiej będzie odczytywany na zakończenie Mszy św. Jego zwieńczeniem będzie modlitwa „Pod Twoją obronę”. Akt ten dokonywany będzie przed kopią obrazu Matki Bożej Tuchowskiej zwanej matką powołań kapłańskich i zakonnych.

„My, redemptoryści polscy, wraz z ludem Bożym, któremu posługujemy, gromadzimy się przed Twoim Tuchowskim Obrazem. Upadamy na kolana i błagamy o dar licznych i świętych powołań do naszego Zgromadzenia. (…) Za przykładem św. Alfonsa, który potrzeby redemptorystów zawsze Tobie zawierzał, prosimy, kształtuj młodych ludzi tak, aby byli: mocni wiarą, radośni nadzieją, rozpaleni miłością ku Bogu i ludziom, płonący gorliwością, pokorni, bo świadomi własnej słabości, wytrwali w modlitwie, pełni ducha wyrzeczenia i ofiary, miłujący ubogich i opuszczonych. Wypraszaj im Matko łaskę odwagi, by wielkodusznie poświęcali swoje życie głoszeniu Dobrej Nowiny.

Matko Boża Tuchowska, Tobie zawierzamy również sprawę powołań do Zakonu Sióstr Redemptorystek, które pierwsze kroki na Polskiej Ziemi stawiały w bliskości Twojego Tuchowskiego Sanktuarium. Obdarz je łaską nowych kandydatek, które będą chciały się stawać „żywą pamiątką” Chrystusa Odkupiciela” – napisano w akcie.

Zawierzenie Matce Bożej Tuchowskiej sprawy powołań do Zgromadzenia Redemptorystów i Zakonu Sióstr Redemptorystek poprzedziło duchowe przygotowanie. Miało ono miejsce podczas ostatniego nabożeństwa Nieustannej Nowenny w rozważaniu którego podjęto temat powołań. Ponadto w czasie pierwszoczwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentu modlono się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

Ojciec Witold Baran CSsR, dyrektor Centrum Duszpasterstwa Powołań, w liście do współbraci skierowanym w związku z dzisiejszą duchową intencją napisał: „Głęboko wierzymy, że dokonane z wiarą i odpowiednio przygotowane Zawierzenie Matce Bożej Tuchowskiej, przyniesie błogosławione skutki”.

Różańcowe Dzieło Wspierania Powołań Redemptorystowskich

Od ponad roku Centrum Duszpasterstwa Powołań zachęca wszystkich do włączenia się w Różańcowe Dzieło Wspierania Powołań Redemptorystowskich. Jest to duchowa wspólnota gromadząca ludzi wierzących, którzy poprzez modlitwę różańcową wypraszają łaskę nowych powołań do kapłańskich i zakonnych do Zgromadzenia Redemptorystów. Obecnie w dzieło to włączyło się 600 osób.

Jak można stać się członkiem Różańcowego Dzieła Wspierania Powołań Redemptorystowskich? Każdy, kto zechce włączyć się do tej modlitewnej wspólnoty zobowiązuje się do: odmówienia raz w tygodniu jednej części różańca w intencji powołań do redemptorystów, odmówienia raz w tygodniu Modlitwy o powołania do Zgromadzenia Redemptorystów, a także do uczestnictwa raz w miesiącu w Eucharystii i ofiarowania Komunii Świętej w intencji nowych powołań do tegoż Zgromadzenia. Ponadto należy uzupełnić i przesłać na adres Centrum Duszpasterstwa Powołań w Tuchowie Deklarację przynależności do Różańcowego Dzieła Wspierania Powołań Redemptorystowskich. Szczegółowe informacje o tym dziele wraz z Modlitwą o powołania i Deklaracją przynależności dostępne są tutaj.

Izabela Kozłowska

drukuj