Coraz więcej miejsc pracy w sektorze produkcyjnym

W sektorze produkcyjnym powstaje coraz więcej miejsc pracy, także dla osób bez doświadczenia. Według raportu, na który powołuje się ,,Puls Biznesu”, zatrudnienie w tym obszarze jest stabilne już od 12 kwartałów.

Według analityków rynku popyt na pracowników w kolejnych miesiącach utrzyma się. Sprzyja temu okres wakacyjny, kiedy pojawią się oferty pracy tymczasowej.

Widać już działania rządu na rzecz poprawy poziomu wynagrodzeń pracowników, dzięki czemu przybywa etatów – mówi poseł Janusz Szewczak, ekonomista.

Choćby te 12/13-złotowe wynagrodzenie z tytułu pracy godzinowej – zapowiadany wzrost wynagrodzenia minimalnego do 2 tys. zł. A więc nie ma co szukać oszczędności w kosztach na pracownikach. Ta świadomość jest coraz bardziej wyraźniejsza wśród pracodawców. Poza tym koniunktura gospodarcza i to słynne 500 plus też ma swoje znaczenie. To oddziałuje również na tych, którzy szukają pracy. Także to są pozytywne zjawiska raczej wskazujące na to, że nie ma żadnych śladów tego, żeby miało miejsce jakieś załamanie gospodarcze, jak to wieszczyła opozycja – wskazuje poseł Janusz Szewczak.

Zapotrzebowanie na pracowników jest tak duże, że firmy w wielu przypadkach zapewniają kandydatom darmowy dojazd do pracy i premie.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl