COP 24 w Katowicach dostarczy wiążące decyzje ws. polityki zrównoważonego rozwoju

Przed Polską stoi duże wyzwanie. Już za rok w Katowicach odbędzie się najważniejsze globalne forum poświęcone światowej polityce klimatycznej – COP 24. Podczas szczytu zostaną podjęte wiążące decyzje w sprawie polityki zrównoważonego rozwoju.

Już w przyszłym roku w Katowicach odbędzie się szczyt klimatyczny COP24.

– Mamy rok 2018. Polska została wyznaczona jako kraj, który ma przewodniczyć, podsumować i pokazać całemu światu dokument, który ma być zatwierdzony po to, żeby zacząć realizować tę politykę zrównoważonego rozwoju – powiedział prof. Jan Szyszko, minister środowiska.

Politykę, która jest niezwykle istotna nie tylko dla spraw związanych z klimatem, ale także gospodarką.

– To nic innego jak racjonalne użytkowanie zasobów przyrodniczych dla wzrostu gospodarczego i dlatego, aby te zasoby przyrodnicze były w dobrym stanie, służyły człowiekowi, a więc podmiotem zrównoważonego rozwoju jest człowiek – zauważył prof. Jan Szyszko.

A wzrostu gospodarczego nie ma bez ochrony środowiska.

– Nie można mówić o wzroście gospodarczym, kiedy będziemy mieli pogarszającą się jakość powietrza. I właśnie konwencja klimatyczna wyraźnie mówi: wzrost gospodarczy, ale taki, żeby ustabilizować koncentrację gazów cieplarnianych, dwutlenku węgla w atmosferze – mówił minister środowiska.

Polska jest idealnym przykładem takiej polityki. W przeliczeniu na mieszkańca, emisja gazów cieplarnianych w naszym kraju jest niższa niż średnia w Unii Europejskiej, przy jednoczesnym wzroście gospodarczym.

– I to z tego powodu, proszę zauważyć, Polsce powierza się tego rodzaju organizację, gdyż do Polski jest zaufanie – podkreślił prof. Jan Szyszko.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl