W Katowicach odbyła się konferencja PRE-COP 24

W Katowicach odbyła się dziś konferencja PRE-COP 24. Wydarzenie wpisało się w trwający szczyt klimatyczny. Wzięli w niej udział naukowcy, działacze ekologiczni oraz przedsiębiorcy, którzy działają na rzecz czystego środowiska. Obecni byli też związkowcy z całego świata.

Podczas spotkania przedstawiono dokonania Polski w zakresie poprawy środowiska. Celem PRE-COP-u 24 jest włączenie jak największej liczby środowisk w rozmowy na temat polityki klimatycznej Polski.

Chodzi o wypracowanie jednego wspólnego stanowiska – podkreślił Kazimierz Grajcarek, Międzyzwiązkowy Koordynator ds. Czystego Środowiska.

– Apelujemy przede wszystkim o to, żeby Polska miała jedno, wspólne zdanie, żeby nie było zdania pracodawców, związków zawodowych, premiera, prezydenta. Jeśli mówimy o polskiej drodze do czystego środowiska, to niech będzie to jedna droga wypracowana i z zielonymi i ze związkami zawodowymi, pracodawcami i naukowcami. Związki zawodowe wiele kładą na szali, bo mówią, że chcą brać w tym udział, ale chcą także brać za to odpowiedzialność – podkreśla Kazimierz Grajcarek.

Konferencję zorganizowały trzy największe związki zawodowe w Polsce: „Solidarność”, OPZZ i Forum Związków Zawodowych. Wspólnie tworzą tzw. PRE-COP 24.

Obrady w ramach szczytu klimatycznego w Katowicach miały zakończyć się jutro, ale będą kontynuowane także w sobotę. Przedstawiciele państw pracują nad mapą drogową realizacji porozumienia paryskiego.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl